Nur Yerlitaş canlı yayında ağladı

Eski Başkandan sponsorluk müjdesi

Dünyanın gözü kulağı Apple’da

Kilis’te hasat dönemi!

Mardin’de Ak Parti adayları tanıtıldı

Gündem 18 Nisan 2015
344

AK Parti Mardin İl Teşkilatı, Mardin milletvekili adaylarını gerçekleştirdiği toplantıyla tanıttığı görüldü.

AK Parti, Mardin milletvekili adaylarını tanıttı. Özel bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan 1. sıra adayı Orhan Miroğlu, siyasi tercihlerin demokratik bir ortamda barış ve huzur içerisinde tecelli etmesini istediklerini ifade etti.. Erdoğan önderliğinde başlayan çözüm sürecinin halka mal olmuş bir şekilde devam ettiğini ifade eden Miroğlu, “Bir ülke de barış ve huzur olmazsa o ülkede ne demokrasi olur. Ne de yeni bir anayasa inşa etmek mümkün olur” dedi.

Miroğlu, “Akil insanlar bu süreci Kürt, Türk ve Arap halkına mal edilmesi için çok değerli çalışmalar yaptı. Bölge insanı da çözüm sürecini yüzde 90 oranında desteklemektedir. Ama maalesef hala bu ülkenin dağlarında silahlı gruplar var. Maalesef bu ülkenin dağlarında şiddete meyleden insanlar var. Bu insanlara diyoruz ki gelin demokrasiyle barış mücadelesinin bir parçası olun. Türkiye’nin dağa dair hikayesi bitti. Şimdi ki hikaye âlemin kendi onuruyla büyük davanın bir parçası barış ve demokrasi davasının bir parçası olma hikayesidir” diye konuştu.

Miroğlu, toplantı akabinde dediğine göre Halkın Demokrat Partisi Genel Merkezine bir silahlı saldırı yapıldığını duyduklarını belirterek, “Bunu şiddetle kınıyoruz” dedi.

Daha akabinde adaylardan Gönül Bekin Şahkulubey, Mehmet Vejdi Kahraman, Abdullah Erin, Cengiz Demirkaya ve Mehmet Emin Deniz’de birer konuşma yaptıkları görüldü.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: