Adidas bunu da yaptı!

Gülse Birsel’den veda

Elektrik için 7 saat gerekli

Ersun Yanal’a şok dava !

Malzemeler Gazze’ye geçmeye başladı

Genel 3 Aralık 2014
336

Gazze Şeridi’ne inşaat malzemelerinin girişine izin vermesinin ardından, Kerm Ebu Salim Sınır Kapısı’ndan çimento yüklü 10 tırın daha geçtiği bildirildi.

Kerm Ebu Salim Sınır Kapısı Müdürü Münir el-Galban, “BM, Filistin yönetimi ve İsrail arasında varılan üçlü anlaşma uyarınca, İsrail yönetimi bugün Gazze’ye 400 ton çimento taşıyan 10 tırın girişine izin verdi” dedi. 

Galban, inşaat malzemelerinin BM denetiminde İsrail saldırılarında evleri hasar görenlere dağıtılacağını belirtti. 

Dün de Kerm Ebu Salim’den bin 500 ton çimento taşıyan 38 tırın girişine izin verilmişti. 

BM, İsrail ve Filistin arasında 8 Ekim’de yapılan anlaşma uyarınca, Ekim ayında malzeme yüklü yaklaşık 75 tırın, Kasım ayında ise bin ton çimento taşıyan 28 tırın Gazze’ye girmesine izin verilmişti.

Gazze’nin yeniden inşası amacıyla Eylül’de varılan anlaşmada, bölgeye BM denetiminde inşaat malzemesi sokulması için İsrail, Filistin yönetimi ve BM arasında “üçlü mekanizma” kurulmuştu. Kurulan mekanizmayla Gazze’de hem özel hem de kamu sektörünün inşaat malzemesi alabilmesi hedefleniyor.

SİYONİZM SALDIRISI
İsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze’ye, 7 Temmuz’da saldırıya başlamış, 26 Ağustos’ta varılan ateşkesle saldırılarına son vermişti. Saldırılarda 2 bin 157 kişi hayatını kaybetmiş, 11 binden fazla kişi yaralanmıştı. Söz konusu saldırılarda 9 bin yapı tamamen yıkılırken, binlerce bina ise zarar görmüştü.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

İlginizi Çekebilir

%d blogcu bunu beğendi: