AVM’ler hafta sonu kapanabilir!

Trabzonspor tepki gösterdi

Transferde son dakika gelişmesi! Beşiktaş kaleci Sirigu ile…

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu açıklama yaptı

Maliye bakanı saldırıya uğradı

Gündem 29 Nisan 2015
288

Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varufakis, Atina’da bir tavernada iki kişinin saldırısına uğradığını bildirdi. Varufakis yaptığı yazılı izahda, salı akşamı eşi ile gittiği bir tavernada yüzlerini gizleyen iki kişinin kendisine küfrettiğini ve isabet etmese de üstüne bazı cisimler fırlattığını kaydetti. Yunan Maliye Bakanı, saldırganların, kendisinden lokali terk etmesini istediklerini belirtti. Varufakis, saldırganların kendisine vurmak istediğini, lakin eşinin sarılarak kendisini koruduğunu duyurdu. Başil Atina’daki Eksarhiya semti, sol ve otonom grupların kalesi sayılıyor.

‘İstenmeyen adam’ tartışmaları

Geçen hafta Letonya’nın başili Riga’da yapılan ve tansiyonun yüksek olduğu Euro Grubu maliye bakanları toplantısının akabinde, Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras, hafta başında müzakerelerin koordinasyonu görevini Varufakis’ten alarak Dışişleri Bakan Yardımcısı Euclid Tsakalotos’un yürüteceğini duyurmuştu. İngiltere’nin elit üniversitesi Oxford’da ekonomi eğitimi alan Tsakalotos, Yunanistan’ın Avrupalı ortakları tarafından Varufakis’e göre daha ılımlı bulunuyor.

Yunanistan’daki haftalık To Vima gazetesi, cuma günü Riga’da yapılan Euro Grubu maliye bakanları toplantısında Varufakis’in tekrar “hazırlıksız” olduğunun anlaşıldığını ve tamamen dışlandığını belirterek, Varufakis’in tüm inandırıcılığını yitirdiğini ve yakında yerine başka birinin getirilebileceğini yazmıştı.

Yunan Maliye Bakanı Varufakis de pazar günü Twitter hesabından dediğine göre Amerika Birleşik Devletleri eski başkanlarından Franklin Delano Roosevelt’tin 1936 senesinde dediği sözlerinden alıntı yaparak, “Hepsi bana karşı nefretlerinde tek sesler ve ben bu nefreti memnuniyetle karşılıyorum” dediği biliniyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: