Karikatür yarışması sergisi Eskişehir’de

Galatasaray zor kurtuldu!

Cami avlusuna kız bebeği bırakıp kaçtılar

Şanlıurfa’da hava ulaşımına sis engeli

Lütfi Elvan’dan hızlı tren ve otoyol açıklaması

Gündem 15 Mayıs 2015
356

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: – “Hızlı tren ve otoyol projeleriyle Antalya şahlanacak. İç turizm açısından akın akın Orta ve Doğu Anadolu, Ege, Marmara’dan Antalya’ya turist akını olacak” Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Antalya milletvekili adayı Lütfi Elvan, Antalya Büyükşehir Belediyesinin Manavgat beldesinde yaptırılan asfalt plenti tesisinin açılışına katıldı.

HİZMET İÇİN YOLA ÇIKILDI

Elvan, açılış töreninde, Antalya Büyükşehir Belediyesinin uğraşlarının diğer belediyelerce örnek alınması gerektiğini dedi.Turizm merkezi açısından Antalya ve Manavgat’ın önemine dikkati çeken Elvan, ile hizmet için yola çıktıklarını belirtti.Elvan, birilerinin hayal dahi edemeyeceği projelere üç yıl öncesinden başladıklarına işaret ederek,

İŞİMİZ HİZMET

“2016 senesinin ilk yarısında Antalya’dan Manavgat’a, Konya’ya, Kapadokya’ya, Kayseri’ye uzanan hızlı trenimizin kazmasını hep beraber vuracağız. ‘2020 senesinde tamamlayacağız’ dedik ama biz vermiş olduğumuz müddetten önce tamamlarız. İşimiz çalışmak, işimiz hizmet” dedi. Manavgat’tan hızlı trenle 20-25 dakikada Alanya’ya, yarım saatte Antalya’ya, 1 saat 20 dakikada Konya’ya ulaşmanın mümkün olacağını vurgulayan Elvan, “İşte bizim diğerlerinden farkımız, bu. Onlar konuşur, biz yaparız” dedi. Elvan, Antalya’yı İstanbul’a da hızlı trenle bağlayacaklarının altını çizdi.

AKIN OLACAK

İstanbul’dan hızlı trene binen bir kişinin 4,5 saatte Antalya’da olacağını dile getiren Elvan, “Hızlı tren ve otoyol projeleriyle Antalya şahlanacak. İç turizm açısından akın akın Orta ve Doğu Anadolu’dan, Ege’den, Marmara’dan Antalya’ya turist akını olacak. Hızlı trenin anlamı, bu” kelimesini kullandı. Elvan, Antalya’yı aynı zamanda bir otoyol ili yapacaklarını die getirerek, projelerini anlattı.Otoyol projesi için 2016 senesinin ilk yarısında kazmayı vurmayı planladıklarını açıklayan Elvan, bu yıl ülkede 128 kmlik tünel açılacağını dedi.

KAYBEDİLEN 5 SENE VAR

Antalya’ya bir senede 5 yıllık hizmet “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de bir senede 5 yıllık hizmet ortaya koyduklarını ifade etti.Her gün bir açılış yaptıklarını ve çok çalışmak zorunda olduklarını dile getiren Türel, “Geride kaybedilen 5 sene var. Bu 5 seneyi telafi etmek zorundayız. Kaybedilen 5 senede 15 senelik hizmetleri yapmalıyız. Bu hizmet sağanağında kazanan bütün hemşehrilerimiz olacak” dedi. Türel, yaklaşık 4 milyon liraya mal olan, çevreye duyarlı söz konusu tesisi üç ayda hizmete sunduklarını bildirdi. Türel, 30 büyükşehir belediyesi içerisinde ilk asfalt plenti kurulan beldelerin Elmalı ve Manavgat olduğunu vurgulayarak, “Bu da bize nasip oldu. Bir ilki daha başararak, tarihe geçmenin onurunu yaşıyoruz” dedi.

AÇILIŞ YAPILDI

Elvan’a desteklerinden ötürü teşekkür eden Türel, şunları kaydetti: “2014’te 19 kavşağı Antalya’mıza yapacağımızı dedik. Bunun 11’ini artık birkaç ay içerisinde hizmete açıyoruz. Bütün hizmetler sizlerin desteğiyle oluyor. Milletimizin desteği olmasaydı biz, bu hizmetleri yapamazdık. Artık Antalya hayallerine daha da yaklaşıyor çünkü Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan aramızda, bize güç veriyor. Hızlı trenler, havaalanları, kruvaziyer limanları, otobanlar, yat limanları… Bunların hepsi Manavgat’a, Antalya’ya, sizlere yakışır.”Konuşmaların akabinde Elvan, Türel ve belde belediye başkanları, butona basarak açılışı gerçekleştirdi.

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: