Türkiye’de rekor işçi kaybı!

Dilovası’nda zehir fışkırıyor

Türk kültürü İngiltere’de

Facebook’ta yenilik

Lg G4’te detaylar belli oluyor!

Teknoloji 4 Mayıs 2015
364

LG G4’ün tasarım detayları yavaş yavaş basına sızmaya başladı. LG G3 kullanıcıları G4’ün dizaynına hayli aşina olmakta zorlanmayacaklar. Ayrıyeten cihazları karşılaştırdığımızda kayda değer farklılıklar da olduğunu aşikar. Öncelikle daha sert çizgilere sahip, eğimli Slim Arc dizayn anlayışı bizlerle. Deri arka kapaklı versiyon şüphesiz önemli bir yenilik katmış.

Evet, doğru okudunuz. LG G4 dokunmatik telefonda deri arka kapak opsiyonuyla satışa sunulacak. Firmanın izahlarına bakılırsa bu dizaynın tamamlanması 3 ay sürmüş. Sonuç ilginç şekilde tesirleyici. Elde tutuş hissi oldukça olumlu ve diğer dokunmatik telefonlara kıyasla daha sofistike olmuş. Yumuşak ama dayanıklı olduğu izlenimi bırakıyor. Bu noktada Moto X’in deri seçeneğinden daha iyi konumda olduğu görülüyor.

LG kullanıcılara özelleştirme olanakları sunabilmek adına deri arka kaplamayı değiştirilebilir yapmış ve altı farklı renk seçeneği hazırlamış. Alternatif olarak G4 geleneksel plastik arka kapak seçeneğiyle de satın alınabiliyor. Bu arka kapak ışığı farklı açılarda ilginç şekilde dağıtan 3D baklava desenli bir dizayna sahip. Akıllı telefonda deri kapak seçeneği olmasaydı şüphesiz cihazın ön plana çıkan özelliklerinden birisini şu satırlarda kaleme alamazdık ve geçen günlerde sıkıcı bir yer olurdu.

Normal koşullar altında yeni dokunmatik telefon modelleri öncüllerine kıyasla daha kompakt yapıda tasarlanırlar lakin G4 bu geleneği bozuyor. Cihaz G3 ile aynı ekran boyutuna sahip olmasına karşın gövde daha uzun, geniş ve ağırlık dahi G3’ten fazla. Ürünün hafif eğimli dizaynı elde tutulmasını bir miktar basitleştiriyor.

İlk kez LG modellerinde gördüğümüz; güç ve ses butonlarının arka yüzeye taşınması tercihi G4’te de aynen devam ediyor. Bu dizayna alışkın olmayanlar ilk günlerde biraz sıkıntı yaşayabilir, telefonla bir süre zaman geçirip alışmak lazım. Sonrasında bir sorun yaşanacağını düşünmüyoruz.

Akıllı telefonun üst kenarında gürültü engelleyici işlevdeki mikrofon ve IR bulunuyor. Alt kenarı ise microUSB port, 3.5 mm kulaklık girişi ve standart mikrofon işgal ediyor. Sağ alt kısımdaki küçük yarıktan arka kapağı kanırtarak çıkardığımızda 3000 mAh kapasiteli değiştirilebilir pil, microSIM ve microSD kart yuvaları bizleri karşılıyor.

LG G4 dizayn özelliklerine yakından baktık. Bir akabindeki yazımızda ekran kalitesini değinmeyi düşünüyoruz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: