Taner Yıldız Ermenek’ten ayrılarak Ankara’ya gitti!

AK Parti Muş milletvekillerini tanıttı

Cinsel İstismara Yönelik Düzenlenen Yeni Yasa Kabul Edildi

Nehre düşen çocuğu piranalar parçalayarak öldürdü!

Kuzey Kıbrıs futbolu bu kararla sarsıldı!

Spor 11 Şubat 2015
300

Kuzey Kıbrıs liglerindeki toplam 42 takımda forma giyen futbolcular, farklı ülkelere ve özellikle Türkiye liglerindeki takımlara bedelsiz olarak transfer olabiliyor. Bu nedenle futbolcuların bedelsiz olarak ayrılmaları, kulüpleri ekonomik olarak etkilediği için kulüp yöneticileri 45 gün içerisinde Kıbrıs ve Türkiye arasında resmi bir karar alınmadığı takdirde Güney Kıbrıs Rum Kesimi Futbol Federasyonu’na üyelik için müracaat etme kararı aldı.

45 GÜN SÜRE VERİLDİ

Kuzey Kıbrıs liglerinden Türkiye liglerine giden futbolcularla ilgili yaşanan sorunun çözümü için kulüpler 45 gün süre verdi. Bu süre zarfında çözüm üretilmezse, ülke futbolcusu ve kulüplerine uluslararası kimlik kazandıracak olan Güney Kıbrıs Rum Kesimi Futbol Federasyonu’na üyelik başvurusu yapma kararı oy çokluğu ile alındı.

Gençlik Gücü Başkanı Tekin Birinci, yaşanan sorunlar nedeniyle KTFF’nin KOP’a başvuru yapmaması halinde, daha önce KOP üyesi sıfatlarını kullanarak Gençlik Gücü olarak KOP’a başvuru yapmayı yönetim olarak karar aldıklarını belirtti. Birinci, böylelikle futbolcuların sözleşme altına alınacağı ve bedelsiz olarak başka bir kulübe gidemeyeceğini savundu.

Toplantıda söz alan başka temsilciler ise KOP üyesi olmadıkları için kendilerinin bu hakkının olmadığını, bunun ayrımcılık olacağını belirtti. Bireysel olarak kurtuluşun futbolcularla başladığı aktarılan konuşmalarda, bu tarz bireysel hareketin yapılmaması görüşü aktarıldı.

Toplantıda konuşma yapan Futbol Kulüpler Birliği Başkanı Arslan Bıçaklı, şunları söyledi:

HASTALIĞI TEŞHİS ETMEZSENİZ DOĞRU TEDAVİ YAPAMAZSINIZ

“Sorunun üzerine gitmeliyiz. Sorunu kabul etmeyip hastalığı teşhis etmezseniz doğru tedavi yapamazsınız. Bizim ülkemizin gençlerini bize sormadan, danışmadan, bedelini ödemeden alıyorlar. Bizim ülkemizi tanıdığını söyleyen bir ülkeye gidiyorlar. Bu sorun istendikten sonra iki devlet, başka imzaladıkları protokoller gibi bununla ilgili bir protokol imzalayabilirler. KTFF kulüplerinin dünya ile bütünleşmesi bir haftada olur. İsterlerse onu yaparız, çok kolaydır. KOP’a üye oluruz ve dünyayla bütünleşiriz. Sen onlarla maç yapacaksın, bir şey diyen yok, ben KOP’a üye olmak isteyince vatan haini oluyorum. En çok bir ay içerisinde iki devlet arasında bu sorun çözülecek ya da çözülecek. Hukuken çözülmediği takdirde KOP üyeliği dahil olmak üzere değerlendirme yapılmalıdır.”

Futbolcular ile yapılması düşünülen sözleşmelerin sadece bir tarafı değil, kulübü ve futbolcuyu yani iki tarafı da koruması gerektiği konuşmalarda vurgulandı.

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu ise sözleşmelerle ilgili olarak ciddi bir çalışma içerisine girdiklerini, sözleşmelerin ilk etapta Süper Lig kulüplerini ilgilendirdiğini, onlarla bir toplantı yapılacağını belirtti. Sertoğlu, sözleşmelerin genel kurul ile kaldırıldığını ve yeniden genel kurul onayı gerektiğini dile getirdi.

45 GÜN İÇİNDE ÇÖZÜLMEZSE KOP’A BAŞVURU YAPILACAK

Başkan Hasan Sertoğlu, genel kurulun sonunda yaptığı konuşmada, ülke geleceğine sahip çıkma adına bugüne kadar her şeyi yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini belirtti. Mevcut şartlar altında görüşmeler tamamlanmadan KOP’a üyeliği düşünmediğini, ancak sorunların çözümsüzlük noktasına geldiği yerde düşünmeye başladığını söyleyen Sertoğlu, 45 gün içerisinde sonuç alınamazsa KOP’a üyelik başvurusu yapacağını söyledi.

“Sizin yerinize ben vatan haini olmaya hazırım” diyen Sertoğlu, bu süre zarfında herhangi bir gelişme olmaması halinde KOP’a üyelik başvurusu yapacağı önerisini genel kurula sundu. 31 üyenin 28 tanesi onay verirken, 3 tanesi çekimser oy kullandı ve bu öneri oy çokluğu ile kabul edildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: