Merakla beklenen Meizu M2 Note modeli tanıtıldı

Manisa Ahmetli de insanlık örneği

Türk Yıldızları’ndan saygı geçişi

İbrahim Tatlıses çok kritik bir ameliyata giriyor!

Kürkçe müzik dinleyerek kan verdiler

Sağlık 16 Mart 2015
445

Türk Kızılay’ı ilginç bir kampanyaya imza attı. Kan toplama aracından çalınan Kürkçe müzikle beraber kan bağışı yapılması istendi. 

KÜRTÇE ŞARKILARLA DİKKAT ÇEKİLDİ

Diyarbakır’da bulunan Kızılay’a ait Güneydoğu Anadolu Bölgesi Kan Toplama Merkezi’ne ait TIR, Silopi İlçesi’ndeki 1’nci Cadde, Sanat Sokağı girişinde kampanya için stant açıldı. Kızılay görevlileri TIR’a monte ettikleri ses sisteminden Kürtçe şarkılara yer vererek vatandaşların dikkatini çekmeye çalıştı.

3 GÜNLÜK BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYORUZ

Kızılay yetkilisi Dr. Orhan Gülen’in açıklamaları şöyle: “Kızılay Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğü olarak 6 ile hizmet veriyoruz. 4 ilde kan bağışı topluyoruz. Bu illerden biri de Şırnak’tır. Şırnak, Cizre ve Silopi’de 3 günlük bir çalışma yürütüyoruz. Hatta yoğun bir talep alıyoruz. Bu anlamda Şırnak, Silopi ve Cizre halkına teşekkür ediyoruz. Son derece sevecen, hoşgörülü bir ortam var. Buranın halkı bize yardımcı oluyor. Kan alırken Kürtçe müzik yayınlamamız halkta bir sempati uyandırdı. Tabi ki bölge halkına hitap eden bir durum. Olması gereken de budur. Bu durumdan mutluyuz. Hastalar için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz. Tüm Şırnak, Mardin, Bingöl ve Diyarbakır halkına teşekkürü bir borç biliyoruz. Unutmasınlar ki herkesin başına gelebilecek bir durum. Kan vermeye devam diyoruz. Herkes 3 kişiyi kurtarıyor. Daim olsun istiyoruz.” dedi. Ayrıca ilk kez kan verdiği öğrenilen Abdurrahman Alkış, kan vermenin önemine vurgu yaparak imkanı olan herkesin kan vermesi gerektiğinin belirtti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: