Gönül İşleri Dizisi Final Yapıyor

Sedat Peker’den tören daveti

Kar geri döndü

Erkan Zengin alacakları için kulübe ihtar çekti.

Kuran Kursu yerle bir oldu!

Eğitim 11 Şubat 2015
398

Olay şöyle gerçekleşti:

HEMEN DIŞARI KAÇTIM

“Ben de arkladaşlarımla birlikte üst katta oturuyordum. Radyatörden ses geldi ve su çıktı. Hemen dışarı kaçtım. Sonra içeri gidip arkadaşlarımı aldım. Radyatörden daha önce de ses geliyordu ama su hiç akmamıştı. Bu sefer su boşaldı ve patlama oldu.”  

SABAH KURSTA DEĞİLDİM

Yarıyıl tatilinden sonra bugün başladığını bildiren Gülcan Ülkeköle de  “Ben sabah kursta değildim. Radyatörlerden 2 yıldır ses geliyordu. Ama kimse aldırış etmiyordu. ‘Geçer’ diyorlardı. Kazan zaten önceden de kaynıyordu. ‘Kaynar geçer’, ‘sonra yaparız’ dediler. Ama yapmadılar” diye konuştu. 

KURAN KURSU’NDA ŞOK PATLAMA FOTO GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

UZMANLAR UYARDI ‘DİKKAT ETSİNLER’

Prof. Dr. Kenan Yakut, olayda kazanın susuz yakılıp, buharın patlamaya neden olabileceğini anlattı. Prof. Dr. Yakut, şunları söyledi:

“Kazanda su bitmiştir. Kuru yanmıştır. Buhar haline gelmiştir. Buhar gaz haline geldikten sonra etrafta ne bulursa patlatır. Kazandaki su tamamen buhar olduktan sonra en yakında ne varsa onları patlatır. 2 yıldır ses gelmesinin nedeni de demek ki buhar cepleri oluşuyordu. Yani kömürle ısınan binalarda kazanın susuz yakılması sonucu bu tür kazalar meydana gelir. Geçmişte de böyle bir olay olmuştu. 5 katlı bir binada borular bile yerinden çıkmıştı yarılmıştı. Oradaki patlamaya neden olan buhardır. Kömürle ısınan binalarda görevliler kazanı susuz yakmasınlar. Dikkat etsinler” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: