ABD’yi şoke eden ses kayıtları!

Ankara’da canlı bomba ihbarı

Mardin’de yürek burkan ölüm!

Cezaevinde karısının boğazını kesti

KPSS soruşturmasından son durum

Eğitim 22 Nisan 2015
350

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, 2010 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) usulsüzlük yapıldığı müddealarına ilişkin, “Sadece 2010 yılı için değil akabindeki yıllarda KPSS’de de usulsüzlük yapıldığına ilişkin telefonlar alıyoruz, arkadaşlarımız gelip bu konuda bizden yardım istiyorlar ve mağdur olduklarını düşüyorlar” dedi.

Karaman, Mig Medya muhabirine dediğine göre, KPSS’de 2010 senesinde usulsüzlük yapıldığı konusuyla ilgili açılan soruşturmanın devam ettiğini anımsattı.

Sendikanın sadece 2010 yılı için akabindeki yıllarda da yapılan KPSS’de de usulsüzlük yapıldığına ilişkin şikayetler aldıklarını dile getiren, “Sadece 2010 yılı için değil akabindeki yıllarda KPSS’de de usulsüzlük yapıldığına ilişkin telefonlar alıyoruz, arkadaşlarımız gelip bu konuda bizden yardım istiyorlar ve mağdur olduklarını düşüyorlar” dedi.

Şikayette bulunan kişilerin çok olumlu olduklarını müddea ettiklerini söyleyen Karaman, Paralel yapıya ait olduğu müddea edilen okullarda dershanelerde, bu yapı ile ilişkisi kuvvetli arkadaşlarının derslerde kendilerinden başarısız olmalarına karşın bu sınavlarda olumlu olduklarını ve bu başarının kendilerini bile şaşırttığını söylüyorlar. Bunun sonucunda ben bir sivil toplum kuruluşu yönetici olarak sadece 2010 senesinin değil daha akabindeki yıllarda da yapılan sınavları da kapsayan bir soruşturmanın detaylı bir şekilde yapılması gerektiğini düşünüyorum. Buradan alınacak neticesinden da bir an evvel alınması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü geç kalmış adalet, adalet değildir.”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: