17 yaşındaki öğrenciyi sınıfta bıçaklayarak öldürdü

Sparta dalgası Amerika’da

Usulsüz dinleme operasyonunda 11 polis serbest bırakıldı

CHP’li vekilden Kılıçdaroğlu’na istifa çağrısı!

KPSS soruşturmasında son durum

Eğitim 24 Nisan 2015
378

KPSS’deki usulsüzlük müddealarına ilişkin 20 Nisan Pazartesi düzenlenen operasyonlarda ile ilgili gözaltı kararı çıkarılan 78 kişiden şu ana kadar 67’sine ulaşıldığı bildirildi.

Mig Medya muhabirinin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kaynaklarından edindiği bilgiye göre, ulaşılamayan 11 kuşkululardan 4’ünün halen yurt dışında bulunduğu tespit edildi. 

Soruşturma kuşkululardan 2 kişi de bugün Ankara Asayiş Müdürlüğüne giderek, teslim oldu.

Bu kişilerden Ramazan Ö, ifade işleminin akabinde serbest bırakıldı. Şüphelinin, Ankara’da, hastanede tedavi gören küçük çocuğu olduğu bilgisine ulaşıldı. Diğer kuşkulu ise Asayişteki işlemleri devam ediyor. 

Son tutuklanan kuşkululardan birinin de Asayiş görevlisi Harun K. olduğu kaydedildi. Şüpheli, “adli görev nedeniyle kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği, suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme ile suç işlemek amacıyla kurulan örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçlarından tutuklandı.

Toplam tutuklu rakamı 49 oldu –

Soruşturma kapsamında geçen gün tutuklama talebiyle nöbetçi hakimliğe gönderilen 42 kişiden 17’sinin tutuklanmasına, 25’inin adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verilmişti.

Böylece, ilk etapta tutuklanan 32 kişiyle beraber soruşturma kapsamında tutuklu bulunan kuşkulu rakamı 49’a yükseldi. Soruşturmanın ikinci etabında ile ilgili gözaltı kararı çıkarılan 78 kişiden şu ana kadar 67’sine ulaşıldığı bilgisine ulaşıldı.

Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliğinde bu sabah sona eren sorgu neticesinde adli kontrolle serbest kalan 25 kuşkuluye yurt dışına çıkış yasağı ile haftada iki gün karakola imza verme şartları getirildi.

MASAK raporuna göre PDY kuruluşlarına para transferi –

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) da ilk etaptaki gözaltıların akabinde soruşturma dosyasına ön rapor gönderdi. Raporda, soruşturma kuşkululerinin çalıştığı 148 firma arasında çok yüksek meblağda mal ve hizmet ilişkisi belirlendiğine yer verildi.

Ayrıca, bazı kuşkululerin, Paralel Devlet Yapılanması’na (PYD) bağlı yurt dışındaki 20 kuruluşa para transfer ettikleri belirlendi.

Avukatlar 155’i aradı –

Bu arada, geçen gün tutuklamaya gönderilen kuşkululerden bir kısmının avukatlarının, “155 Asayiş İmdat” hattını arayarak, Savcı Erkman ile ilgili “şikayette” bulundukları açıklandı.

İhbara ilişkin kayıtların da savcılığa ulaştığı bildirildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: