Hem öğreniyorlar hem de eğleniyorlar

CHP hukuksuzluğa karşı gelecek

Çocuklar eğlenerek öğrendi

Atatürk’ün son sözü ‘Aleykümselam’ oldu

Kosova’da göç korkusu!

Gündem 7 Mayıs 2015
347

Kosovalıların yüzde 37.25 göç etmeye hazır durumda… Kosava’da Siyasi ve Hukuki Çalışma Grubu tarafından yapılan anket, AB ülkelerinin Kosovalılara oturma izni vermeyeceğini bildikleri halde, halkın halen Kosova’dan göç etmek istediğini ortaya çıkardı. 

ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Konuyla ilgili ankete katılanların çoğu, istihdam ve ekonomik kalkınma hususunda yürütülen politika nedeniyle hükümete ateş püskürdü.. Ankete katılan bin Kosovalıdan, ülkeden göç etmeye hazırlananların oranı yüzde 37.25 olarak açıklandı. Priştine ve Mitroviça, halkın en fazla göç ettiği iki şehir olduğu tespit edildi. 

GELİRİ DÜŞÜK

Yapılan ankete göre ülkeyi terk etmeyi düşünenlerin çoğu orta okul mezunu ve aile geliri 150 Euro civarında. İşi olmasına karşın ülkeden göç etmek isteyenlerin büyük bir bölümü ise özel sektör çalışanı. Anket sonuçları, katılımcıların yüzde 88’inin göçten Kosova Hükümeti’ni sorumlu tuttuğunu gösteriyor. Kosova’dan göç etmeyi düşünenlerin yaş aralığı 18 ila 34 arasında değişirken, bu oran 35 ila 54 yaş arasında azaldığı tespit edildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: