Bülent Turan’dan sporcu ziyareti

Ömer Koçak’tan hastane ziyareti

Şiddetli yağmur Elazığ’ı iptal etti

Ege Rallisi 25. yılını kutluyor

Kobani’de son durum! Sınırda şiddetli çatışma var!

Genel 30 Kasım 2014
311
Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, IŞİD militanlarının Suriye’nin Kobani kentindeki Mürşitpınar Sınır kapısına 4-5 saat süren ve yoğun saldırılar gerçekleştirdiğini, tüm saldırılara rağmen kapının el değiştirmediğini kaydetti. Yaralıların Türkiye’ye geçişlerine izin verildiğini söyleyen Küçük, IŞİD militanlarının Türkiye topraklarını kullandığı iddialarını ise yalanladı.
 
Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, IŞİD miltanlarının YPG güçlerinin elinde bulunan Kobani bölgesindeki Mürşitpınar Sınır Kapısı’na yönelik 29 Kasım Cumartesi günü sabah saat 05.00 sıralarında yoğun bir saldırı gerçekleştirdiğini ifade etti. saldırıların 4-5 saat sürdüğünü belirten Vali Küçük, “Yoğun şiddetli bir saldırı yaşandı, tabi İŞİD Militanları tutunamadan geri çekildi. Şu anki durumda kapı PYD güçlerinin elindedir. Durum stabildir” dedi. 

“YARALILAR TÜRKİYE’YE GETİRİLDİ”

Yaralılar’ın Türkiye’ye getirildiğini ifade eden Vali Küçük, çatışmada karşılıklı olarak yaralıların olduğunu söyledi. Kobani Kızılay Başkanı Mahmut Ramazan’la görüştüğünü anlatan Vali Küçük, Mürşitpınar Sınır Kapısı’nın yoğun bir şekilde çatışmalardan tahribat gördüğünü ve geçişler ile ilgili düzenleme yaptıklarını kaydetti. Küçük, şöyle devam etti;
 

“Türkiye’ye girişlerde tedavi, bakımı, geliş- gidişleriyle ilgili bir düzenleme yaptık. Çünkü şuanda kapıda tahribatlar olduğundan, kapıdan yaralı alamıyoruz. Yumurtalık bölgesinden şuana kadar 23 tane Suriye vatandaşı yaralı aldık, bu yaralıların geçişlerini düzenlemek amacıyla Mahmut Ramazan Başkanlığındaki 5 kişilik Kobani ekibinin Türkiye’ye girmesine müsaade ettik. Çalışmalarımız devam ediyor.”

O İDDİALARI YALANLADI
 

İŞİD militanlarının veya araçlarının Türkiye topraklarını kullandığı iddiaların asılsız olduğunu vurgulayan Vali Küçük, “Kesinlikle öyle bir şey yoktur. Bizim sınırımız 24 saat silahlı kuvvetlerimiz ve Mehmetçikle korunmaktadır. Sınırı geçmeleri söz konusu bile değildir. Bu asılsız bir iddiadır. Karşı tarafta 75 gündür çatışmalar yaşanıyor. Böyle bir iddia mümkün değildir. Ve hiçbir şekilde bundan sonra da olmayacaktır. Sınırımız kullanarak geçiş yapmak isteyen her türlü silahlı güce mani olmaya gücümüz yeter. Şu ana kadar olmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır” diyerek açıklamalarını tamamladı.
Benzer İçerikler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
Kahvenin bilinmeyen yüzü!

Kahvenin bilinmeyen yüzü!

4 Ocak 2015
282
New York’ta Mehteran şov

New York’ta Mehteran şov

16 Mayıs 2015
311
Seferler iptal!

Seferler iptal!

6 Ocak 2015
375
Maçtan sonra seks partisi!

Maçtan sonra seks partisi!

13 Kasım 2014
325

%d blogcu bunu beğendi: