İncil’e el basmadı !

Bilecik’te gelenekler devam ediyor!

Adnan Oktar Hoca’nın kedicikleri Ankara havasıyla döktürdü

İnsanlar neden tokalaşır biliyor musunuz ?

Kobani’de son durum! Sınırda şiddetli çatışma var!

Dünya 30 Kasım 2014
313
Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, IŞİD militanlarının Suriye’nin Kobani kentindeki Mürşitpınar Sınır kapısına 4-5 saat süren ve yoğun saldırılar gerçekleştirdiğini, tüm saldırılara rağmen kapının el değiştirmediğini kaydetti. Yaralıların Türkiye’ye geçişlerine izin verildiğini söyleyen Küçük, IŞİD militanlarının Türkiye topraklarını kullandığı iddialarını ise yalanladı.
 
Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, IŞİD miltanlarının YPG güçlerinin elinde bulunan Kobani bölgesindeki Mürşitpınar Sınır Kapısı’na yönelik 29 Kasım Cumartesi günü sabah saat 05.00 sıralarında yoğun bir saldırı gerçekleştirdiğini ifade etti. saldırıların 4-5 saat sürdüğünü belirten Vali Küçük, “Yoğun şiddetli bir saldırı yaşandı, tabi İŞİD Militanları tutunamadan geri çekildi. Şu anki durumda kapı PYD güçlerinin elindedir. Durum stabildir” dedi. 

“YARALILAR TÜRKİYE’YE GETİRİLDİ”

Yaralılar’ın Türkiye’ye getirildiğini ifade eden Vali Küçük, çatışmada karşılıklı olarak yaralıların olduğunu söyledi. Kobani Kızılay Başkanı Mahmut Ramazan’la görüştüğünü anlatan Vali Küçük, Mürşitpınar Sınır Kapısı’nın yoğun bir şekilde çatışmalardan tahribat gördüğünü ve geçişler ile ilgili düzenleme yaptıklarını kaydetti. Küçük, şöyle devam etti;
 

“Türkiye’ye girişlerde tedavi, bakımı, geliş- gidişleriyle ilgili bir düzenleme yaptık. Çünkü şuanda kapıda tahribatlar olduğundan, kapıdan yaralı alamıyoruz. Yumurtalık bölgesinden şuana kadar 23 tane Suriye vatandaşı yaralı aldık, bu yaralıların geçişlerini düzenlemek amacıyla Mahmut Ramazan Başkanlığındaki 5 kişilik Kobani ekibinin Türkiye’ye girmesine müsaade ettik. Çalışmalarımız devam ediyor.”

O İDDİALARI YALANLADI
 

İŞİD militanlarının veya araçlarının Türkiye topraklarını kullandığı iddiaların asılsız olduğunu vurgulayan Vali Küçük, “Kesinlikle öyle bir şey yoktur. Bizim sınırımız 24 saat silahlı kuvvetlerimiz ve Mehmetçikle korunmaktadır. Sınırı geçmeleri söz konusu bile değildir. Bu asılsız bir iddiadır. Karşı tarafta 75 gündür çatışmalar yaşanıyor. Böyle bir iddia mümkün değildir. Ve hiçbir şekilde bundan sonra da olmayacaktır. Sınırımız kullanarak geçiş yapmak isteyen her türlü silahlı güce mani olmaya gücümüz yeter. Şu ana kadar olmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır” diyerek açıklamalarını tamamladı.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

İlginizi Çekebilir
İzmir Dikili’de Sel Felaketi

İzmir Dikili’de Sel Felaketi

29 Kasım 2016
634
Yurdum İnsanından Kareler

Yurdum İnsanından Kareler

22 Kasım 2016
2.375
2016’ya ilk Yeni Zelenda girdi

2016’ya ilk Yeni Zelenda girdi

31 Aralık 2015
585
Bunlar da var!
Bu elbise ne renk ?

Bu elbise ne renk ?

27 Şubat 2015
1.044
Yılın hemşiresi belli oldu

Yılın hemşiresi belli oldu

13 Mayıs 2015
340
Tali yolda ilginç kaza

Tali yolda ilginç kaza

25 Nisan 2015
331

%d blogcu bunu beğendi: