Hackerlar iş başında

Almanya’dan 680 kişi DAEŞ’e katılmak için…

Beyoğlu’nda çıkan yangın korkuttu!

Akhisar Belediyespor’da Scapolan balon çıktı

Kızılay’dan Nepal’e büyük yardım

Gündem 27 Nisan 2015
404

Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar Başkanlığında toplanarak son 80 senenin en büyük zelzele felaketine uğrayan Nepal’e yapılabilecek yardımları değerlendirdi.

Türk Kızılayı Nepal’e, evleri yıkılan on binlerce kişinin yaralarına merhem alabilmek adına en kısa zamanda 5 bin kişinin barınmasına imkan verebilecek 1000 çadır gönderme kararı aldı. Kızılay, farklı barınma imkanlarını da Nepal Kızılhaçı ile beraber değerlendiriyor.

Diğer yandan, Türk Kızılayı personelleri felaketin hemen akabinde Nepal’e giderken beraberlerinde götürdükleri battaniye ve gıda kolilerinin dağıtımını gerçekleştirdi. 1000 battaniyeyi Nepal Kızılhaçı yesirlilerine teslim eden Kızılay personelleri, yaklaşık 6 tonu bulan gıda maddelerini ise zelzelezedelere dağıttı.

Nepal’de meydana gelen büyük felaketle ilgili izah yapan Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, “Biz bu acıyı biliyoruz. Marmara Depreminde geçen dünyanın en büyük acılarından birini yaşadık. O gün geçen dünya bizim yaralarımızı sarmak için tek vücut oldu. Şimdi aynı acıyı Nepal yaşıyor. Dünyanın yeniden birlik olması lazım. Biz Türkiye ve Türk Kızılayı olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Öncü personellerimiz çalışmalara başladı. 5 bin kişilik çadır göndermek için de hazırlıklara başladık” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: