Popstar Bayhan, Deniz Seki’yi ziyaret edecek

Taner Yıldız Ermenek’ten ayrılarak Ankara’ya gitti!

Sanal gerçeklikte son gelişmeler

Yiğido’ya güçlü rakip!

Kırım Tatarları Hıdırellez bayramını böyle kutladı

Gündem 10 Mayıs 2015
300

Ukrayna’nın başili Kiev’de yaşayan Kırım Tatarları Hıdırellez bayramını coşkulu şekilde kutladı.

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Rifat Çubarov, Kırım Tatarlarının önde gelenleri ve Kiev’de yaşayan bir çok Kırım Tatarı, Hıdırellez kutlamaları için buluştu. 

Burada konuşan Çubarov, Kırım’ın işgalcilerin elinde olduğunu ve bir çok Kırım Tatarının birçok nedenle Kırım’ı terk etmek zorunda kaldığını kaydederek Kırım Tatarlarının Hıdırellez bayramını kendi topraklarında kutlayamadığını sözleriyle belirtti.

Çubarov, Kırım Tatarlarının mümkün olduğu kadar Kırım’dan ayrılmamasını arzu ettiklerini çünkü tarihten de bilindiği gibi, kendi topraklarından ayrılanların tekrar o topraklara sahip çıkmasının zor olduğunu ifade etti.

Kırım Tatarlarını parçalamak için gösterilen çabalara karşın, milletin birlik ve beraberliğini kaybetmediğini vurgulayan Çubarov, “İnşallah yakın zamanda vatanımıza dönecek, orada tüm halkımızla kucaklaşacağız. Oraya geldiğimiz vakit bizler orada kendi devletimizi kuracağız” kelimesini kullandı. 

Kutlamalar çerçevesinde türküler söylendi, dans gösterileri sunuldu, güreş yarışması yapıldığı görüldü. Misafirlere yemek ikram edildi, çocuklar için özel oyun alanlarının olması dikkat çekti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: