628 TL’yi ödeyemeyince kendini astı!

CHP’nin İstanbul’da Umudu var

Silvan Barajı’ndaki patlamada önemli detay

Nureddin Nebati açıkladı: ‘Biz Rabia’nın…’

Kırgızistan yeni liderini seçti

Gündem 30 Nisan 2015
315

Kırgızistan Parlamentosu, Ekonomi Bakanı Temir Sariyev’in Başbakanlık görevini onayladı. Eski Başbakan Coomart Otorbayev’in istifası üstüne, koalisyon hükümeti Sariyev’i başbakan için aday göstermişti. Bugün gerçekleşen Parlamento oturumunda, 97 milletvekili Sariyev’in adaylığını ‘evet’ oyu kullanırken, 2 milletvekili ‘hayır’ dedi.
Koalisyonu oluşturan Sosyal Demokrat, Ar Namıs ve Sosyal Ata Meken parti önderleri, geçen gün Temir Sarievin adaylığını Parlamentoya sunmuşlardı.

Oturum esnasında milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Sariyev, ülkede en büyük planlarından birinin siyasi ve ekonomik istikrarı sürdürmek olduğunu dedi. Ayrıca, Kırgızistan’ın Avrasya Ekonomi Birliğine katılımıyla ilgili de özel çalışma grubu oluşturulacağını dile getiren yeni Başbakan, böylece üyelik akabinde ülkenin yeni ekonomik şartlara geçişini basitleştireceklerini vurguladı.

Milletvekili Dastan Cumabekov, Sariyev’e Türkiye’ye yapılacak fasulye ithalinde, gümrük vergileri ile ilgili sorunları çözmesini istedi. Temir Sariyev, 2010 senesinde gerçekleşen devrim akabinde kurulan geçici hükümette Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı olarak görevler almıştı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Ve kaptan ağlayarak bıraktı

Ve kaptan ağlayarak bıraktı

8 Aralık 2014
296
Apple’da satışlar patladı

Apple’da satışlar patladı

28 Nisan 2015
310
1 günle bedelliyi kaçırdı!

1 günle bedelliyi kaçırdı!

3 Aralık 2014
332

%d blogcu bunu beğendi: