Eski başkan Nuri Sorman hayatını kaybetti

Manda Yuvası filminin galası yapıldı

Ünlü doktora göre en iyi ölüm şekli

20 Kasım 2014 Perşembe SBT TNS reyting sonuçları, 20.11.2014 reyting tablosu

Kılıçdaroğlu’nun yenilikçi kararı!

Gündem 14 Mayıs 2015
352

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirdiği mitinge katıldığı görüldü. Burada partililere hitaben konuşan Kılıçdaroğlu şöyle dedi:

YOKSULUMUZ VAR

“13 yıldır bu ülkeyi yönetiyorlar. 2002’de doğan çocuk bugün 13 yaşında. 13 yıldır kredi açtı bu millet size geldiniz ülkeyi yönettiniz. Tek başınıza yönettiniz kimse önünüze engel değildi. Ama 13 senenin sonunda 6 milyon 200 bin işsizimiz var. 17 milyon yoksulumuz var. Atama bekleyen öğretmenlerimiz var. Hatalı dış politika nedeniyle iki milyon Suriyelimiz var. 2 milyon Suriyeliye şuana kadar 5.5 milyar dolar para harcadık. Ektiği ürünün karşılığını alamayan çiftçiler var. İflas noktasına gelmiş esnafımız var.” dedi

YOKSUL KALMAYACAK

Açıklamalarına devam eden Kılıçdaroğlu: ”Cumhuriyet Halk Partisi diyor ki, Yaşanacak bir Türkiye. Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz. 13 yıl kredi verdik olmadı. Kılıçdaroğlu diyor ki; ‘Bana sadece 4 yıl için tesir verin’ 4 senede emin olun 4 senede 17 milyon yoksul olmayacaktır. 4 senede Türkiye Devleti topraklarında hiçbir aile ben yoksulum demeyecektir. Hiçbir ailenin geliri 720 liranın altında olmayacaktır. Ben Konya’da bir gecekonduda camı kırık diye soğuk algınlığı geçirip zatürreden ölen Ayaz bebeği unutmadım. Ben Samsun’da açlıktan ölen Kübra bebeği unutmadım. Bakın aradan kaç yıl geçti. Onlar bilmezler, düşünmezler. Çocuk sevgisinin bile ne olduğunu bilmezler ama ben bilirim. Acıyı da bilirim. Allah kimseye evlat acısı vermesin diye çok güzel bir sözümüz var. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmesini istemem bu benim namus borcumdur” dedi.

FABRİKALAR ÇALIŞACAK

İşsizlikle ilgili konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Eğer bir yerde bir gencimiz işsizse o evde huzur yoktur. 6 milyon 200 bin işsiz kardeşime sesleniyorum. 13 yıldır senin derdini çözemediler. 13 yıldır işsizliği azaltamadılar. Eğer bir ülke üretmezse, çalışmazsa işsizlik sorunun çözemez. İşsizlik sorunu çözmenin yolu üreten Türkiye’den geçiyor. Fabrikaları çalışacak, çiftçi üretecek sanayi üretecek ülkemizi büyüteceğiz. Meclis kapanmadan önce hükümet parlemantoya bir kanun tasarısı sevk etti. Kanun tasarısı şu ‘Yabancıların çalıştırılması ile ilgili kanun’ Yuh çekmeyin, sandıkta gösterin kendinizi. ve onlara şunu söyleyin; ‘Senin ülkende Türkiye’de 6 milyon 200 bin işsiz var, sen dışarıdan adam getireceksin çalıştırmak için.’ Hani varya bizim güzel bir atasözümüz, ayranı yok içmeye diye başlar aynen onun gibi” dedi.

SÖZÜM SÖZ

Ramazan ve Kurban bayramında emekliye birer aylık ikramiye vereceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Sözüm söz. Hemen itiraz ediyorlar parayı nereden bulacaksın, emekliye nasıl vereceksin diye. Hayatımda duyduğum en saçma soru. Ankara’dakiler duysun Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında sözüm söz namus sözü, o kaçak saraya bağlanan bütün hortumları keseceğim. Bütün hortumları keseceğim, parayı da millete vereceğim. Emekli ikramiyeyi alınca koşa koşa gidecek İsviçre bankalarında hesap açacak. Onların üzüntüsü hortumcu nasıl kaybeder. Benim de derdim hortumcuya para kaptırmamak. Aramızda dağlar kadar fark var. Ağrı Dağı kadar fark var aramızda. O başka şeyleri savunuyor ben başka şeyleri savunuyorum” dedi. 

YANDAŞA GELİNCE PARA VAR

Cumhuriyet Halk Partisi Önderi Kılıçdaroğlu, “Parayı nereden bulacaksın ?” diye eleştiriler yapıldığını hatırlatarak, “Ben asla ve asla, ne ben ne de Cumhuriyet Halk Partili bakanların hiçbirisinin yatak odalarında boy boy para kasaları olmayacak. Sözüm söz. Bizim evlerimizde ayakkabı kutuları olmayacak. Ben sabahın köründe oğluma telefon edip ‘Oğlum evdeki paraları sıfırla’ demeyeceğim. Türkiye geçen dünyanın en büyük 18’inci ekonomisi. Kendilerine gelince para var, yandaşa gelince para var, kaçak saraya gelince para var, emekliye, çiftçiye esnafa gelince para yok. Para yoksa sana da oy yok diyeceğiz” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: