Zonguldak’ta facia kıl payı önlendi

Çocuklara dağıtılan kitaplara inceleme kararı

Nur Yerlitaş canlı yayında ağladı

Anneden üç haftadır haber alınamıyor

Kılıçdaroğlu mazbatasını teslim aldı

Gündem 4 Nisan 2015
327

Mazbatasını teslim alan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP’nin adaylarını demokratik bir yöntem olan ön seçimle belirleyen tek parti olduğunu belirterek şu açıklamaları yaptı:

MUTLULUK DUYDUM

“Ön seçim tüm Türkiye’de demokrasi şöleni yaşattı. CHP’nin ülkedeki en demokratik parti olduğunu bir kez daha gösterdik. Önseçime İzmir’den girmekten büyük bir mutluluk duydum. Örgütümüzün bana gösterdiği ilgiye verilen oylara çok teşekkür ediyorum. Artık bir İzmir Milletvekili olacağım ve bu beni çok mutlu ediyor. İzmir her zaman çağdaş, aydın ve özgürlüğüne düşkün bir kent olmuş ve bunu her seçimde göstermiştir. Geçen genel seçimlerde de başarılı sonuçlar almıştık, Şimdi önseçimlerin de etkisiyle İzmir’de çok daha başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Tüm İzmirlilere, her zaman aydınlıktan, özgür bir Türkiye’ den yana koydukları tavırdan dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

REKOR SAYIDA MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAĞIZ

Konuşmanın ardından mazbatayı Genel Başkanına sunan CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter şöyle konuştu: “Ön seçim ve halkın lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’den milletvekili adayı olmasının yarattığı rüzgarla, İzmir’de rekor sayıda milletvekili çıkaracağız. Elbette Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni Başbakanı’nı da, İzmir halkının desteğiyle, İzmir’den Ankara’ya göndermenin gururunu yaşayacağız” şeklinde ifade etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: