Köpeği kurtarayım derken canından oldu

Tarihi Veletler Köyü’nün ismi değişti!

Sıla Manisa Mesir Macunu Festivali’nde coşturdu

1 günle bedelliyi kaçırdı!

Kılıçdaroğlu halktan destek istedi

Gündem 20 Mart 2015
302

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,Elazığ’da, partililer tarafından coşkuyla karşılandığı görüldü. Kılıçdaroğlu, Palu’ya 5 kilometre uzaklıkta bulunan Ali Rıza Septioğlu’nun babası Şeyh Ali Septi’nin türbesini ziyaret etti. Kılıçdaroğlu’nun burada dua ettiği görüldü. Kılıçdaroğlu, daha sonra da Ali Rıza Septioğlu’nun mezarında dua okudu bildirildi.

İKTİDARIN UZUN SÜRE AYAKTA KALMASI MÜMKÜN DEĞİL

Kılıçdaroğlu, ziyaretlerin ardından açıklamalarda bulundu. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle: “Ülkede bu kadar işsizlik, yolsuzluk varken, dış politikada tamamen dışlanmışken bu iktidarın uzun süre ayakta kalması zaten mümkün değildir. Biz CHP olarak toplumun her kesimine şu sözü veriyoruz. Ak Parti’nin 12 yılda gerçekleştiremediği çoğu değişimi 4 yılda yapacağız. İşsizliği, taşeron işçiliği telaffuz etmeyeceğiz. Bunların tamamını bitireceğiz. Yeni, kendine güvenen, özgüveni yüksek yeni bir Türkiye inşa edeceğiz. Ortadoğu’ya barışı kesinlikle biz getireceğiz. Ortadoğu kan gölüne dönmeyecek. Dış politikamız barış eksenli olacak. Türkiye’nin saygınlığına uygun bir dış politikayı inşa edeceğiz. AB ile güç olan süreci yeniden inşa edeceğiz. Göreceksiniz yeni fasıl açılmasını beklemeden Avrupa Birliği’nin pek çok talebini biz yerine getireceğiz. Bu ülkeye birinci sınıf demokrasiyi birilerinin talebi üzerine değil, bu ülkenin yurttaşlarının talebi üzerine getireceğiz. Bu ülkenin yurttaşları birinci sınıf demokrasiyi hak ediyorlar. Uygar bir ülkede hangi kurallar geçerliyse demokrasi açısından hepsini bu ülkeye getireceğiz. CHP iktidarında ilk 3 ay içinde siyasi ahlak yasasını getireceğiz. Siyasetçinin halkının hesap verebileceği bir süreci başlatacağız. Demokrasiyi yeniden inşa edeceğiz. Birinci sınıf demokrasi olacak. Siyasi partiler yasasını değiştireceğiz. Milletvekillerini milletin kendisi seçecek. Siyasi parti liderleri değil. Milletvekilinin geleceği bir siyasi parti liderinin iki dudağı arasında olmayacak. Yasama organını yürütme organının arka bahçesi olmaktan çıkaracağız. Güzel düşüncelerimiz var. 4 yıl içinde bunların tamamını gerçekleştireceğiz. Dördüncü yılın sonunda görecekler ki 12 yıllık hasarın tamamı telafi edilmiş ve geleceğe güvenle bakan bir Türkiye olacak” diye konuştu.

YÜZDE 10 SEÇİM BARAJINI KALDIRIN

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle devam etti: “Anayasa’da diyor ki şu kurallara uymayan siyasi parti temelli kapatılır. Oradaki temeli sözünü alıyorlar parti kapatılır oluyor. Temelli kapatılır ile kapatılır arasında ne fark var? Partiyi kapattıktan sonra zaten kapatmış oluyorsunuz. Artı kapatmadan önce bir ara unsur olarak TBMM’yi devreye koyuyorlar. Siyasi partilerin kapatılmasını tümüyle ortadan kaldırıyoruz diye TBMM gündemine AKP tarafından hiç verilmedi. Siyasi partilerin vazgeçilmez unsur olduğunu kabul ediyorsanız 12 Eylül askeri rejiminin getirdiği yüzde 10 seçim barajını kaldıracaksınız. Fiilen partileri kapatan unsur, yüzde 10 seçim barajı. Seçim barajı olduğu sürece sağlıklı bir demokrasi olmuyor. Milli irade hırsızlığı gündeme geliyor. Vatandaş A partisine oy veriyor, B partisi milletvekili çıkartıyor. Böyle milli irade olmaz. Yüzde 1 oyu olan parti bile parlamentoya en az bir milletvekili getirebilmelidir. Bu kuralı benimsiyorsanız getirin hemen değiştirelim. Açık çek veriyoruz. Siyasi partiler kapansın mı kapanmasın mı tartışmaları tümüyle bitmiş olacaktır” diye ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığ ziyaretinde OSB’de bulunan Sanica Boru Elazığ Fabrikası’nı gezdi. Burada yetkililer ile işçilerle görüştüğü görüldü. Kılıçdaroğlu, daha sonra sivil toplum örgütü temsilcileriyle toplantıya girdi. Yemekli olduğu öğrenilen ve basına kapalı olan toplantının devam ettiği öğrenildi. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: