“Dünyadaki üç mikro heykeltıraştan biri”

“Kararlılık Fırtınası”nda 30 kişi öldü

Mehmet Özhaseki Kemal Kılıçdaroğlu’ndan özür bekliyor

İzmir’de köpek katliamı

Kılıçdaroğlu: ‘Devlette çift başlılık var’

Gündem 4 Nisan 2015
382

Çağlayan Adliyesi’nde Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın odasında terör saldırı sonucu hayatını kaybetmesine ilişkin Yol TV’de değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: “Terörden bu ülke çok çekti. Silahla sonuç alınmaz. Terör kimden gelirse gelsin, nasıl gelirse gelsin, ne zaman gelirse gelsin hepimizin ortak bir hedefi olmalı, teröre karşı durmalıyız. Berkin Elvan’ın babası geliyor yapmayın diyor, kan kanla yıkanmaz diyor, yazık günahtır diyor. Çocuğumun anısını kirletmeyin diyor. Adliyedeki saldırı, Berkin Elvan’ın çocukluğuna da, onun bizde yarattığı duygulara da en büyük ihanet eylemidir. Berkin Elvan bu toplumun yüreğinde özel bir yeri olan çocuğumuzdur. O eylemle maalesef ona gölge düşürüldü” dedi.

Televizyonda açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Bu ülkenin istihbarat örgütleri ne yapıyorlar, nasıl yapıyorlar, ellerini, kollarını sallayarak, ellerinde silahlarla, bayraklarla gidiyorlar ta savcının odasına kadar giriyorlar. Ne oluyor bu ülkede?” şeklinde sorularda yöneltti.

 

DEVLETTE ÇİFT BAŞLILIK VAR

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili ise “Cumhurbaşkanı olur olmaz her yerde konuşan, tarafsızlığına gölge düşüren birisi. Bu konuda konuşması gereken birisi varsa Başbakandır. Sayın Erdoğan Cumhurbaşkanı, Başbakan değil. İcra organının başında değil. Konuşmasıyla Davutoğlu’nun baypas edildiğini, istihbarat bilgisinin doğrudan Erdoğan’a verildiğini gösteriyor. Zaten kendisi de söyledi devlette çift başlılık var, çift başlılık olmamalı diye. Bütün yetkiler bende toplanmalı, Davutoğlu da çömezim olmalı diyor” diyerek konuşmasını bitirdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: