Milli takımda Emre Belözoğlu’na şok tepki

Muğla Göbün Koyu rekor fiyata kiralandı

Galatasaray’da Sneijder krizi patlak verdi

İkinci el araç satışları arttı

Kemal Kılıçdaroğlu: ‘Çalışmaların sonucunu bekliyoruz’

Gündem 28 Mart 2015
299

 

Tunceli’nin Pertek İlçesi’nde il genelindeki mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geleceği toplantıya katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önemli açıklamalarda bulundu. 

ÖRTÜLMEK İSTENSE DE ARTIK ÖRTÜLMEZ

Katıldığı toplantıda  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasındaki tartışmaya ilgili konuşan Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: “Tartışmanın boyutları örtülmek istense de artık örtülmez. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’nın büyük yolsuzluklarını iktidar zaten biliyor. Hükümet Sözcüsü dile getirdi. 8 Haziran’a kadar bekleyeceklerini söylüyorlar. 8 Haziran’a kadar beklemeye gerek yok. Belediye başkanı yolsuzluk yapıyorsa, yapacakları ilk iş onu savcılığa bildirmek veya İçişleri Bakanı’nın doğrudan görevden alarak soruşturma başlatması gerekir. Biliyorsunuz Tunceli halkı son derece çağdaştır. Kendisini, çevresini, dünyayı sorgulayan bir özelliği var. Dolayısıyla Tuncelili olmaktan onur ve gurur duyduğumu hemen her yerde belirtiyorum. Bugün muhtar arkadaşlarımız çok sorunlarının olduğunu bana aktardılar. Bu akşam muhtarlarımızı, sivil toplum örgütü temsilcilerini ve kanaat önderlerini dinleyeceğim. CHP’den beklentileri nedir? Neler istiyorlar bizden? Bunları dinleyeceğim güzel ve verimli bir toplantı olacaktır” diye ifade etti.

ÇALIŞMALARIN SONUCUNU BEKLİYORUZ

Açıklamalarına devam eden Kılıçdaroğlu, “Nazimiye Belediye başkanımız istifa etti. İstifası konusunda bazı bilgiler geliyor o bilgileri yüzde yüz teyit etmeden konuşmam doğru olmaz. Partideki arkadaşlarımız ve il başkanımız bu konuda bazı çalışmalar yapıyor o çalışmaların sonucunu bekliyoruz. Biz siyasetin özgür bir ortamda yapılmasını savunan bir partiyiz. Bizim geleneğimiz budur, demokrasi ve insan haklarına böyle bakarız. Her zaman özgürlüklerden, demokrasinin tam işlemesinden yanayız. Bir başkasının siyasi düşüncesinden ötürü baskı altına alınmasını asla kabul edemeyiz, İnsanı insan olarak kabul etmeliyiz onun düşüncesine de saygı duymalıyız. Biz dünyaya ve siyasete nasıl bakıyorsak herkesin de bizim siyasi düşüncemize ve dünyamıza aynı pencereden bakmasını isteriz. Dolayısıyla bu kentte hiçbir siyasi partinin başka bir partiye siyasi baskısı olmamalıdır. Sayın Kemal Derviş, sadece Türkiye de değil dünyada bilinen sayılı iktisat uzmanlarından biridir. Pek çok uluslararası kuruluşta çalışıyor, sadece Türkiye’nin değil dünyanın sorunlarını özellikle ekonomik ve sosyal sorunlarını yakından izleyen bir isim. Kendisi sosyal demokrat ve partimizin de bir üyesi, ben kendisinden sıcak siyasete girmesini istedim. İşlerinin yoğunluğu özellikle ABD, Fransa ve Almanya’da işlerinin çok yoğun olduğunu belirtti. Bu yüzden sıcak siyasete girmeyeceğini bana söyledi. Ama CHP iktidara gelirse ve kendisine bir fırsat verilirse kendisinin ekonomi yönetiminden görev arayacağını bana ifade etti” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: