Şanlıurfa 20. Zırhlı Tugay’da patlama şoku

Şike davasında şok gelişme!

Somali’de saldırı şoku! BM personellerine saldırı yapıldı

Halı sahada kalp krizi geçirdi

Kemal Kılıçdaroğlu: Biz bölünmeyeceğiz

Gündem 8 Kasım 2014
279

Kılıçdaroğlu’na, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin veİstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı eşlik etti. Törenin yapıldığı salona daha sonra CHP TunceliMilletvekili Kamer Genç’de geldi.

Kemal Kılıçdaroğlu burada bir açıklama yaparak, “Dünyanın hiç bir döneminde zalim galip gelmemiştir. Hatta ‘eğer bir zalim erken gitsin’ deniyorsa, vatandaşımız ona bedduayı şöyle yapar; ‘zulmü batsın, zulmü batsın ki bir an önce defolup gitsin’. 1375 yıldır bu acı dinmedi. Bundan sonrada dinmeyecek. Ama tarihten ders alarak yeni acıların yaşanmaması insanın görevidir” dedi.

Müslümanlığın sevgi dini olduğunu, insanı merkeze koyduğunu herkesin bildiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Yüreğinizde kin değil sevgi olmalı. Çocuklarımıza, sevgiyi öğretmeliyiz, birliği öğretmeliyiz, beraberliği öğretmeliyiz, beraber yaşamayı öğretmeliyiz. Türkiye dünyanın en güzel ülkelerinde birisi” iye konuştu.

“MÜSLÜMANLIKTA KİN YOKTUR”

Kemal Kılıçdaroğlu, “Dede diyor ki ‘devletin üst yönetimlerinde bir tane bile Alevi yok’. Oysa bizim dinimiz diyor ki, ‘işi ehline vereceksin, işi inancına göre vermeyeceksin, kimliğine göre vermeyeceksin’.” ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

Eğer bizim kitabımız işi ehline ver diyorsa, insanlığa insan gibi hizmet etsin. Eğer siz ayırırsanız, ‘bu bizden ya da bu bizden değildir’ diye, insanlığı ayırırsınız, insanları ayırırsınız. Müslümanlıkta kin yoktur. O nedenle bir halk ozanımız der ki “Cehennem dediğin dal odun yoktur herkes ateşini buradan götürür’ der. İşin özü budur.”

“HİÇ MERAKLANMAYIN”

Kılıçdaroğlu, konuşmasında Dede’nin, ‘bize sahip çıkın’ dediğini belirterek, “Hiç meraklanmayın, bu topraklarda yaşayan 77 milyon vatandaşımıza sahip çıkacağız, hiç bir ayrım yapmadan. Alevi’sine de sahip çıkacağız, Sünni’sine de sahip çıkacağız, Ezidi’sine de, Süryani’sine de sahip çıkacağız. Hiç bir ayrım yapmayacağız. İnsan Allahın’ın yarattığı en değerli varlıktır ve bizim başımızın üzerinde yeri vardır. İnsanı inancı, kimliği hoşgörüsü dolayısıyla seveceğiz. Sevgiyi bu topraklara ekeceğiz, kini bu topraklardan kaldıracağız. Beraber olacağız, birlik olacağız” dedi.

“BİZ BÖLÜNMEYECEĞİZ”

“Birileri bizi bölmek istiyor” diyen Kemal Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz bölünmeyeceğiz, birilerinin oyununa da gelemeyeceğiz. Ve şunu söyleyeceğiz her yerde, ‘Allahımız bir, peygamberimiz bir, kitabımız bir, ehlibeytimiz bir. Ayrılmayacağız’. Sizinle onu duyuyoruz, gurur duyuyoruz. Sizinle beraber, Mustafa Kemal Atatürk’ün cumhuriyetini taçlandırmak istiyoruz.” dedi

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Bursa karayolunda tır kazası

Bursa karayolunda tır kazası

12 Haziran 2015
364
CHP maliyeti açıkladı!

CHP maliyeti açıkladı!

24 Nisan 2015
240
IŞİD’in yeni hedefi Almanya

IŞİD’in yeni hedefi Almanya

10 Kasım 2014
295

%d blogcu bunu beğendi: