Mesut Bakkal’ın neden istifa ettiği ortaya çıktı!

112’ye gelen çağrıların yüzde 97’si asılsız!

Barcelona ligden atılabilir

Türk gemisi hem karadan hem havadan vuruldu!

Kayserispor eskileri unutmadı

Spor 17 Mayıs 2015
346

Bu akşam şampiyonluk turu atacak olan Kayserispor‘un geçen gün akşam gerçekleştirdiği “vefa” gecesine takımın eski teknik direktörleri Ertuğrul Sağlam, Şota Arveladze, kardeşi Arçil’le şu andaki teknik direktörü Cüneyt Dumlupınar’da katıldı. Radisson Blue Otel’de düzenlenen geceye Vali Orhan Düzgün, Kulüp Başkanı Bekir Yıldız, kulübün onursal başkanı Mehmet Özhaseki, eski başkanlardan Recep Mamur, 2’nci Başkan Yücel Şahin, genel menajer Süleyman Hurma ile kulüp çalışanları katıldı.

KULÜP OLMAK ÖNEMLİ

Şota Arveladze, gecede, “Her zaman takım olabilirsiniz ama kulüp olmak çok önemli. Kayserispor, kulüp olduğu, kurumsal anlayışla yönetildiği için, düştüğü yerden kalkabildi” dedi. Ertuğrul Sağlam ise şunları dedi: “Teknik direktörlük devirim Kayseri’de yükseliş deviri oldu. Kayserispor marka bir kulüp oldu. Herkes bu kulübe gıptayla bakarken takım küme düştü. Yükseğe sıçramak için geriye bir adım atmak gerekirdi. Kayserispor da sanıyorum bunu yaptı ve yeniden çok kısa müddette ait olduğu Süper Lig’e döndü. Gurur duyduğum için bu mutluluğu paylaşmak için aranızdayım.”

DERS OLDU

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kayserispor’un şehrin değerine değer kattığını belirtti, onursal başkan Mehmet Özhaseki’de, “Kayserispor bizim çocukluk aşkımız. Maçlarına girebilmek için saatlerde stad kapılarında bekledik, ağabeylerimiz, büyüklerimiz elimizden tutup, stada soksun diye adeta onlara yalvarırdık. Yiğit düştüğü yerden kalktı ve bu da bize bir ders oldu” dedi.

ACILAR YAŞADIM

Kulüp Başkanı Bekir Yıldız, camiayı kutlarken eski başkan Recep Mamur, “Avrupa kupası hedefleri olan takımım küme düştüğünde çok büyük acılar yaşadım. Sabaha kadar uyuyamadım çok geceler oldu. Kayseri ili bu takıma maddi ve manevi sahip çıktığı sürece işler yolunda gider” dedi. Gece, Şota ve kardeşi Arçil’in anlattığı hatıraları ve esprileriyle geç saatlere kadar sürdü.

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: