Selfie Türkiye’de de ders olur mu?

Türk Telekom’a bu sefer ağır fatura çıktı

‘Türklere ihtiyacımız var’

Diri diri gömüyorlar!

Karşıyaka’da tramvay projesinin yeri değişti

Gündem 16 Mayıs 2015
356

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karşıyaka Tramvay Projesi kapsamında 30-40 palmiyenin taşınmaması için güzergah değiştireceklerini ifade etti. Karşıyaka Belediyesince yapımı tamamlanan 1912 Zühtü Işıl Spor Salonu’nun açılış töreninde konuşan Kocaoğlu, yapım uğraşlarına başlanan Karşıyaka Tramvayı’nın, güzergahtaki bin 300 palmiye ağacının kesilmesine neden olacağı yönünde tartışmalara yol açtığını belirtti.

AĞAÇ KESMİYORUZ

Tramvayın geçtiği yerde müddea edildiği kadar ağaç bulunmadığını söyleyen Kocaoğlu, “Geçtiğimiz günlerde tramvay projesiyle ilgili ‘Ağaç kesilecek’ diye bir söylem gelişti. Biz ağaç kesmiyoruz. Yine de Karşıyakalı hemşehrilerimin iyi niyetinden hiç şüphe duymadım. Bizim felsefemizde ağaca, doğaya, hayvana, insana  zarar vermek yok. Tramvay projesinde de vermeyeceğiz. Arkadaşlardan yeni bir güzergah çalışması yapmalarını istedim. 30-40 civarında palmiyeyi taşıyacaktık ama şimdi bir tane palmiye bile taşınmayacak” diye konuştu.

STAT HAKKINDA KONUŞTU

Karşıyaka’ya stat yapılması için iki çalışması olduğunu da kayıt eden Aziz Kocaoğlu şöyle ifade etti: “2011 seçimlerinden önce Örnekköy’de 80 dönüm arazide yapmak istedik. Oradan vazgeçtiler. Sonra ‘Çiğli’deki Büyükşehir Belediyesinin bir kısmını kamulaştırdığı, bir kısmını Hazine’den aldığı yere yapalım’ dendi. Biz de düşündük, değerlendirdik, kabul ettik. Sonra ‘Orası da olmasın, burası da olmasın’ dendi. İkisi için de bir gerekçe öne sürülmedi. Saygıdeğer Gençlik ve Spor Bakanı’nın bulunduğu bir toplantıda Örnekköy zeminin bozuk olduğu ve bu yüzden maliyetin yüzde 30 fazla olacağı söylenmişti. ‘Yalı’daki zemin nasıl?’ diye yesirlilere sordum. ‘Yalı’nın zemini daha zor. Orası tamamen kazıkla yapılacak’ cevabını aldım. Yani Örnekköy’ün zemin gerekçesi de çürümüş oldu. Ne hesap yaparlar bilmeyiz ama o devirde Örnekköy’e büyük bir spor kompleksi yapma hayalimizi yok ettiler. Ama orası hala stat lejandında. Umuyorum ki 8 Haziran sabahı biz oraya Türkiye’ye örnek bir stat yapmak için ilk adımı atar ve Karşıyakalılara armağan ederiz.” şeklinde duruma açıklık getirdi.

MUHTARLARI GÖTÜRDÜK

Evsel atıklarlar ilgili Kocaoğlu şöyle konuştu: “Tesis kuracağımız alana geçen günlerde muhtarları götürdük. Onlar da gördü; burada ot yok, ağaç da yok. Kurum düşüncelerini de aldık. Bildiğiniz gibi, belde belediyeleri çöpleri toplar, Büyükşehir de alır götürür ve şimdiki gibi depolar. Artık depolamayalım. Her türlü kaynağı ayırıp geçen dünyada en ileri teknolojiyi kullanacak tesisi örnek olarak Yamanlar’a kuralım.” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Şike davasında şok gelişme!

Şike davasında şok gelişme!

10 Kasım 2014
300
Birleşik Irak gücü

Birleşik Irak gücü

15 Kasım 2014
240
Nepal’de büyük dram

Nepal’de büyük dram

28 Nisan 2015
282
Demba ba kadroda

Demba ba kadroda

27 Aralık 2014
374

%d blogcu bunu beğendi: