İki çocuk su kuyusuna düştü! 1 ölü

Taner Yıldız Ermenek’ten ayrılarak Ankara’ya gitti!

Ahmet Davutoğlu Bayburt’ta 5 bin kişiye konuştu

Mars’ta gün batımı böyle görüntülendi

Kardeşinin böbreğiyle hayata tutundu

Sağlık 4 Şubat 2015
340

Böbrek yetmezliği tespit edilen Selim Ay derhal yoğun bakıma alındı. 15 yıldır hastaneye gitmediğini belirten Ay,1 hafta yoğun bakımda yattım. Uygun verici bulabilirsem nakil olabileceğimi öğrendim. Kardeşlerimin hepsi verici olmak istedi.

HEMEN NAKİL OLDUM

Yılmaz’ın böbreğinin uygun olduğu tespit edilince hemen nakil oldum. Sık doktora giden biri değildim. İhtiyaç da duymadım. Erken teşhisin yanı sıra, rutin kontrollerin de ne kadar önemli olduğunu görmüş oldum. 15 gün gibi kısa bir sürede böbreğimi kaybettim ve yeniden böbrek sahibi oldum” diye konuştu. 

KARDEŞİNE CAN VERDİ

Böbreğini kardeşi Selim Ay’a veren Yılmaz Ay, “Ona yeniden can vermek bana nasip oldu. Ağabeyim benim canım. Ağabeyimin rahatsızlığı hepimize örnek oldu ve biz de organlarımızı bağışladık” dedi. 

Operasyonu gerçekleştiren Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş, “Hastamız bize başvurduğunda böbrek yetmezliğini daha yeni öğrenmişti. Uygun verici adayının da bulunmasıyla kendisine vakit kaybetmeden nakil gerçekleştirdik.

 

 

BÖBREK VERİCİSİ OLMANIN ZARARI YOK

Lütfen organlarınızı bağışlayın. Çünkü toprak oluyorlar. Aktif kanser ve AIDS hastaları dışında tüm organ yetmezliği hastaları daha önce nakil olmuş veya olmamış olsun nakil adayıdır. Ailelerinde kronik böbrek hastası ya da siroz hastası olan ailelerin bu konuda çok iyi bilinçlendirilmesi gerekir. Eğer verici adayında belli şartlar sağlanmışsa, böbrek vericisi olmanın bir zararı yoktur. Faydası ise yakınınızın hayatını kurtarmaktır” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: