Birleşik Irak gücü

Depremi önceden haber verecek

Çaykur Rizespor rahatlama peşinde

Otellerin Bizden Gizledikleri Sırları

Kardeş cinayetinde şok suçlama!

Gündem 21 Nisan 2015
327

Adana’da uyuşturucu yüzünden tartıştığı kardeşi 28 yaşındaki İbrahim’i tabancayla vurarak öldürmekle suçlanan ağabeyi 30 yaşındaki Süleyman Boğa ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle ilk kez hakim karşısına çıktığı öğrenildi. Baba Süleyman Boğa, şikayetçi olmayarak, asıl suçlunun ölen oğlu İbrahim olduğunu ifade ederek şaşırttı.

Ayrıca 8 ayrı suç kaydı bulunan İbrahim Boğa, eşinden boşandıktan akabinde ağabeyi Süleyman Boğa’nın merkez Seyhan beldesi’nin Yeşilyurt Mahallesi’nde lüks plazadaki evine taşındı. Geçen 10 Şubat’ta müddeaya göre, İbrahim Boğa’nın uyuşturucu kullanması nedeniyle 2 kardeş arasında tartışmaya çıktı. Tartışma neticesinde Süleyman Boğa, kardeşi İbrahim’i tabancayla ateş ederek öldürdü. Katil zanlısı ağabey Süleyman Boğa tutuklandı.

‘BOĞUŞURKEN SİLAH ATEŞ ALDI’

Olayın akabinde başlatılan soruşturma sonunda Cumhuriyet Savcısı, Süleyman Boğa ile ilgili kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapisle cezalandırılması istemiyle Adana 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açtı. İlk kez hakim karşısına çıkan tutuklu Boğa, kardeşi İbrahim’in uyuşturucu bağımlısı olduğunu söyleyip vukaat günü şu şekilde anlattı:

“Olay günü eve geldikten 3-4 dakika akabinde kapı çaldı. Mercekten baktım, kardeşim olduğunu görünce kapıyı açtım. Direk üzerime geldi. ‘Seni öldürürüm, bana para vereceksin buna mecbursun, zaten geçen dünyadan bir beklentim kalmadı’ diye tehdit etti. Ben üzerimde para olmadığını söyleyince silah çıkarıp bana doğrulttu. Ateş etmesini engellemek amacıyla silahı tutmaya çalıştım. Bu arada boğuştuk silah iki el ateş aldı. İbrahim’in yaralandığını görünce ambulansı aradım ve silahı alarak vukaat yerinden ayrıldım. Daha akabinde teslim oldum.”

BABA ŞİKAYETÇİ OLMADI

Müşteki sıfatıyla ifade veren baba 67 yaşındaki Hıdır Boğa oğlu İbrahim’in sürekli kendisi ve kardeşlerini para isteyerek rahatsız ettiğini belirterek, “İbrahim’in bu davranışlarından ötürü Adana’yı terk edip Afyon’a yerleştim. Süleyman içki dahi içmezdi. Bana göre oğlum İbrahim bu vukaatla suçludur. Süleyman’dan şikayetçi değilim” dedi.

Tanık olarak ifade veren kardeş 35 yaşındaki Cumali Boğa ise “İbrahim tam bir belaydı. Yıllardır uyuşturucu kullanır hatta satardı. Silahsız gezmezdi. Defalarca bana silah çekip para istediği oldu. Babam Afyon’a taşındıktan akabinde ben de evimi satıp başka bir yere taşındım. İbrahim yeni evimi de tespit etti. Hem beni hem ailemi tehdit ederek para isterdi. 10 yıldır onun yüzünden çekmediğimiz kalmadı. Bu vukaatda İbrahim suçludur, Süleyman kendi halinde bir adamdır” dedi.

Mahkeme heyeti Süleyman Boğa’nın tutukluluk halinin devamına karar verirken eksiklerin giderilmesi için duruşmayı ertelediği açıklandı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: