Özcan Deniz hayranlığını gizleyemedi!

Eğitim uçağı zorunlu iniş yaptı!

Şenol Güneş: ‘İki kişi arasındaki şikeden daha ağırdır’

Burhan Kuzu’dan seçim barajı açıklaması

Kar topu Gazeteci Nuh Köklü’nün ölüm sebebi oldu!

Gündem 18 Şubat 2015
345

Kadıköy Yeldeğirmeni Mahallesi, Karakolhane Caddesi’nde yaşanan olay, önceki akşam saat 20.30 sıralarında meydana gelmişti. Olayın ardından öldürdüğü Nuh Köklü’nün arkadaşları tarafından darp edildikten sonra Cinayet Büro Amirliğine getirilen şüpheli işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.Öte yandan Cinayet Büro Amirliğinde ifade veren Serkan A. kendisini korumaya çalıştığını iddia etti.

GAZETECEİ NUH KÖKLÜ ÖLDÜRÜLDÜ FOTO GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

‘HEP BİRLİKTE BANA SALDIRDILAR’

Serkan A.’nın açıklamaları:”Dükkanımın önünde kar topu oynuyorlardı. Onları uyardım. Dikkat edeceklerini söylediler. Ancak bir süre sonra tekrar oynamaya başladılar. Bu sırada cama bir kar topu gelince tekrar dışarı çıktım. Elimde onları korkutmak için bezbol sopası vardı. Ancak hep birlikte bana saldırdılar. Beni darp edip elimden sopayı aldılar.” dedi. O hırsla dükkanına girip bıçağı eline aldığını söyleyen Serkan A. “Dışarı çıktığımda gene bana saldırdılar. 4-5 kişinin arasında kaldım. Beni yere yıktılar. Kendimi korumak için bıçağı sağa sola salladım. Bu sırada beni yine darp ediyorlardı.” dedi. Şüphelinin iki polis memurunun kollarında oldukça zor yürüdüğü ve yüzünde darp izleri bulunduğu gözlendi. Şüpheli Serkan A. adliyeye sevk edildiği sırada hiç konuşmadı.

ARKADAŞLARI OLAYI ANLATTI

TAMER DOĞAN

” Bu olay yerinden yaklaşık 200 metre uzakta kar topu oynamaya başladık. Evimize dönüyorduk. Şen şakrak bir şekilde. Kadınlı, erkekli 12 kişi kadar… Buraya geldiğimizde tam oyunu bitirmek üzereyken, bu katil dışarı çıktı ve fevri bir şekilde küfür ederek, “Çabuk buradan uzaklaşın lan” gibi başladı. Arkadaşımız Nuh da onu uyardı. “Niye böyle konuşuyorsun” diye…Sonra içeri girdi sopayla dışarı çıktı. Sopayı elinden aldık. Darp da etmedik. Yani sopayı elinden aldık. Almaz olaydık, çünkü içeri gitti ve bu sefer ekmek bıçağıyla çıktı. Önüne bir kadın arkadaşımız geçti. Kadın arkadaşımızın omuzunun üzerinden salladı bıçağı. Sonra koştu, bir başka erkek arkadaşımızın göğsünü yırtarcasına çekti. Sadece montunu kesmiş. ”

GÖĞSÜNE SAPLADI

”Sonra başka arkadaşımızı bu olayın olduğu karşı kaldırımda sıkıştırdı. Çöp bidonunun arkasında. Bidonu itince arkadaşımız yere düştü. Çöp bidonunun atında kaldı. Tam onu bıçaklayacakken Nuh koştu, olaya müdahale etti. O sırada döndü ve bıçağı göğsüne sapladı. Ondan sonra da “Benim zaten raporum var. Yarın obürgün elimi sallayarak çıkarım buradan” dedi. Yetmedi eli kanlı içeri girdi, bıçağı yıkadı. Elini yıkadı, elini bezle silerek sırıtarak dışarı çıktı” dedi. 

SELİN GÖRKEM

“Dışarı çıktıktan sonra 2-3 arkadaşımız Nuh’u hastaneye yetiştirmek için uğraşıyordu. Katilin hala saldırgan tavrı devam ediyordu. Biz kadınlar olarak onun ön tarafındaydık ve bir anda döndü bize de taciz içeren, cinsellik içeren küfürler etmeye başladı” dedi. Görkem, işyerinin camını ise saldırgan tarafından kırıldığını ifade etti

‘SUDAN SEBEPLE BİR ÖLÜM’

Burada gazetecilere açıklama yapan Nuh Köklü’nün eski eşi Sibel Topaktaş, “Sudan sebeple bir ölüm. Kartopu oynarken öldürülen bir insan bu yaşıma kadar duymadım. Acılıyız, üzüntülüyüz. Kim yaptıysa bunun cezasını çekmesini istiyoruz” dedi. Nuh Köklü’nün katil zanlısının en ağır şekilde cezalandırılmasını isteyen Sibel Topaktaş, “Bu şahıs, duyduğumuza göre ‘benim deli raporum var, iki ay yatıp çıkarım’ diyormuş.

CEZASINDA İNDİRİM YAPILMASIN

İstanbul Valisi bizi arayıp başsağlığı diledi. Tamam, sağolsun. Ama biz istiyoruz ki bu insan adaletin karşısına çıkıp suçu neyse çeksin. Biz bunu istiyoruz. Cezasında indirim yapılmasın. Aile olarak, bunu yapanın en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz” diye konuştu. Nuh Köklü’nün cenazesi Kadıköy Belediyesi’ne ait cenaze aracıyla helallik alınması için Kadıköy’deki evine götürüldü. Saat 19:00’da Köklü’nün öldürüldüğü yerde anma töreni yapılacağı ve daha sonra Köklü’nün cenazesinin Ankara’ya götürüleceği öğrenildi. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: