Emniyet Müdürü ölü bulundu!

Süt sağayım derken elektriğe kapıldı

İstanbul’da petrol çıktı!

Filistinli bakan İsrail askerleri tarafından öldürüldü.

Kadınlardan Değer Deniz protestosu

Magazin 7 Mayıs 2015
508

İstanbul Beyoğlu’nda, “Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu” üyesi bir grup kadın, evinde öldürülen şarkıcı Değer Deniz için protesto eylemi yaptığı öğrenildi. Toplanan grup, cinayetin işlendiği binanın kapısına çiçek bıraktı.

APARTMANIN ÖNÜNE GELDİLER

Platform üyesi bir grup, saat 18.00 sıralarında, cinayetin işlendiği Sıraselviler Kuloğlu Mahallesi, Güllabici Sokak’taki apartmanın önünde toplandı. Ellerinde Değer Deniz’in fotoğraflarını taşıyan kadınlar, cinayete tepki gösterdi. Grup adına basın izahı yapan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav, kadın cinayetlerinde ceza indirimlerinin kesinlikle kalkması gerektiğini dile getirerek, şunları dedi

İŞİ AĞIRDAN ALIYORLAR

“Son devirde kadın cinayetlerini durdurmadıkları gibi, faillerin yakalanmasında da işi ağırdan alıyorlar. Bunu da protesto ediyoruz. Değer’in nezdinde, biz failin yakalanmasını ve kadın cinayetlerinin durdurulması için atılması gereken tüm somut adımların atılmasını istiyoruz. Değer’le beraber 100’üncü kadın kardeşimizi de yitirdik 2015 senesinde. Daha ne olması lazım Bir an önce bütün bu somut adımların atılmasını istiyoruz. Bu adımlar atılana kadar da mücadelemize devam edeceğiz.

FAİLLER BULUNSUN

Müzisyen arkadaşı Selen Gülün ise Değer Deniz’in ikinci albümünü bitirmek üzere olduğunu vurgulayarak, “Sadece ortaya güzellik çıkarmak için yaşayan bir insanın bu şekilde elimizden alınmasını kınıyoruz. Bir an önce faillerin bulunmasını istiyoruz dedi.

Yapılan konuşmaların akabinde, grup üyeleri ellerindeki fotoğraflar ile karanfil ve papatyaları cinayetin işlendiği apartmanın giriş kapısına koydular.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: