Yunanlılara teknoloji yasağı

Paramparça dizisinde oynayan Alina Boz kimdir ?

Fransa’da kırmızı alarm

Erdoğan kaptanlarla buluştu

Kablo hırsızlarına baskın!

Gündem 12 Mayıs 2015
269

Elazığ, Sivas ve Mersin’in köylerinde trafo, enerji ve haberleşme kablosu hırsızlığı yapan şebekeye yönelik Elazığ ve Diyarbakır’da düzenlenen eş zamanlı harekâtda 19 kişi yakalandığı ifade edildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı Elazığ, Sivas ve Mersin’de geçen senenin Ekim ayından itibaren özelikle köylerde yaşanan trafo, enerji nakil kabloları ve haberleşme kabloları hırsızlığıyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Yaklaşık 6 ay süren çalışma sonunda jandarma 36 ayrı hırsızlık vukaatının faillerinin Elazığ ve Diyarbakır’da bulunduğunu tespit etti. Bugün sabah saatlerinde Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ile koordineli olarak Elazığ ve Diyarbakır’da eş zamanlı 24 ayrı adrese operasyon düzenlenerek 19 kuşkulu gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda bir çok çalıntı malzeme bulunduğu öğrenildi.

BASINA GÖSTERİLDİ

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Resul Seferoğlu ile beraber ele geçen malzemeleri basına tanıttı. Elazığ, Mersin ve Sivas’ta meydana gelen ve bazı köylerin uzun süre elektriksiz kalmasına neden olan hırsızlık vukaatlarıyla ilgili jandarma personellerinin çalışma yürüttüğünü dile getiren Vali Zorluoğlu şu şekilde dedi:

DEVAM EDİYOR

“Şüpheli şahıslara yönelik 12 Mayıs 2015 günü saat 05.30’dan itibaren Elazığ ve Diyarbakır il ve beldelerinde toplam 25 ayrı adreste eş zamanlı operasyon icra edilmiştir. Yapılan operasyonlarda 19 kuşkulu yakalanmış, 2 kuşkulunun de yakalanma uğraşları devam etmektedir.”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: