Aç kurtlar şehre indi !

İş güvenliği paketi açıklandı

IŞİD’e Türkmen operasyonu

Meteoroloji açıkladı! Sıcaklık artacak!

Kabineye seçim ayarı: 3 atama

Gündem 3 Mart 2015
319

Yaklaşan milletvekilleri seçimleri nedeniyle kabineye seçim ayarı yapıldı. Yasal zorunluluktan dolayı Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ, Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan ve İçişleri Bakanı Efkan Ala istifa etti. Üç Bakan bugün  düzenlenen Bakanlar Kuruluna son kez katılmış oldu. Üç Bakanlığa da müsteşar atanacak.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU AÇIKLADI

Kabinede ki mecburi değişikliğe ilişkin Başbakan Ahmet Davutoğlu açıklamalarda bulundu.Portekiz’e gitmeden önce Ankara Esenboğa Havalimanı’nda konuşan Başbakan Davutoğlu, seçim nedeniyle yasa gereği istifa etmesi gereken üç bakanın görevini müsteşarların sürdüreceğini söyledi. Bugünkü Bakanlar Kurulu’na Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ, Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan ve İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın son kez katıldığını belirtti.

TEŞEKKÜR ETTİK

Başbakan Ahmet Davutoğlu üç bakana da çalışmalarından dolayı teşekkür ettiklerini belirterek, ”Yürüyen işlerde aksama olmaması, devamlılığın sağlanması amacıyla üç bakanlığa müsteşarlar getirilecek. Cumhurbaşkanımızla geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiğimiz istişare sonrasında üç bakanlığımıza şu an ki bakanlık müsteşarlarının önümüzdeki seçime kadar nezaret etmelerini kararlaştırdık. Adalet Bakanlığına Kenan İpek, İçişleri Bakanlığına Sebahattin Öztürk, Ulaştırma Bakanlığına Feridun Bilgin önümüzdeki günler itibariyle 6 Mart son gün olduğu için o gün itibariyle göreve başlamak üzere kararlaştırılmışlardır. Hayırlı olsun. Zaten bu Türkiye’de on yıllardır uygulanan bir uygulama. Üzerine düşünmek lazım gerçekten buna ihtiyaç var mı, diye. Ancak bir teamül bir kural gereği seçimlerden önce bu üç bakanlığın ataması yapılıyor. Sürekliliği teminen yürüyen işlerde herhangi bir aksama olmaması açısından müsteşarların bu görevi üstlenmelerini doğru bulduk. Çünkü bu 3 ay bu bakanlıklar ve hükümetin işlevi bağlamında hiçbir kesinti olmayacak. İnşallah 8 Haziran’da yeni hükümeti kurduğumuzda bu çalışmalar yürüyecek. Bizim bir dakika bile kaybetme tahammülümüz yok. Bu sürekliliği teminen müsteşarlarımız bu görevi üstlenecekler. Bakanlıktaki bütün işler de bir önceki gün gibi hiçbir fark olmadan bu görevler ifa edilecek. Devralacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Demba Ba rekorlara doymuyor!

Demba Ba rekorlara doymuyor!

8 Şubat 2015
316
FIFA 2015 satışa sunuldu

FIFA 2015 satışa sunuldu

20 Kasım 2014
359

%d blogcu bunu beğendi: