Bankamatik önlerine dikkat

YGS ve LYS’de başarılı olmak için önemli ipuçları

Hamsiler Rusya’ya kaçtı, fiyatlar cep yaktı

Başbakan Davutoğlu, ABD başkanı Obama ile görüştü

Japonlar için kabus başladı mı?

Dünya 1 Şubat 2015
371

Irak Şam İslam Devleti tarafından göz altında tutulan ikinci Japon gazeteci Kenji Goto‘nun öldürüldüğü iddiaları kısa sürede yayıldı. İngiliz Independent Gazetesi’nde yer alan bilgilere göre IŞİD, Japon ve Ürdün hükümetleri arasındaki takas rehine müzakerelerinin merkezinde olan Japon gazeteci Kenji Goto’yu infaz etti. Gazete, Japon hükümetinin görüntülerin gerçekliğini araştırdığını yazdı. IŞİD, intihar bombacısı Sajida al – Rishawi’nin salıverilmesini karşılığında Ürdün hükümetinden Japon gazeteci Goto ve  Ürdünlü pilot Mu’ath al-Kasasbeh’in serbest bırakılmasını talep etmiş bu nedenle Ürdün ve Japonya ile geçtiğimiz haftadan bu yana müzakerelerini sürdürüyordu. 

SÜRE 3 GÜN ÖNCE BİTMİŞTİ
IŞİD’in elinde tuttuğu rehinelerin takas edilmesi için biçilen süre geçtiğimiz Perşembe günü sona erdi. Cumartesi akşamı örgütün web sitesinde yayınlanan, ‘Japon hükümetine mesaj’ videosunda, İngiliz aksanlı bir IŞİD militanı Japonya Başbakanına seslendiği mesajında umursamaz kararlarından dolayı Kenji Goto’nun infaz edileceğini söyleyerek, ‘Japonya için kabus başlasın’ demişti. Geçtiğimiz hafta yayınlanan videoda da Goto, daha önce öldürülen arkadaşı Haruna Yukawa’nın fotoğrafını tutarak IŞİD’in rehine değişimi ile ilgili taleplerini dile getirmişti.
Serbest gazeteci olarak çalışan Goto, son yayınını yaptıktan kısa bir süre sonra geçtiğimiz ekim ayında Suriye’de IŞİD militanları tarafından rehin alınmıştı. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

İlginizi Çekebilir
İzmir Dikili’de Sel Felaketi

İzmir Dikili’de Sel Felaketi

29 Kasım 2016
634
Yurdum İnsanından Kareler

Yurdum İnsanından Kareler

22 Kasım 2016
2.373
2016’ya ilk Yeni Zelenda girdi

2016’ya ilk Yeni Zelenda girdi

31 Aralık 2015
585

%d blogcu bunu beğendi: