Kaptana 36 yıl hapis

Kışın salgından kurtulmanın yolları!

Cami avlusuna kız bebeği bırakıp kaçtılar

Türk Telekom ne kadar kar yaptı? Belli oldu

Japon selamı vererek gripten korunun

Sağlık 20 Mart 2015
297

Samsun Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu basın toplantsı gerçekleştrdi. Kasapoğlu düzenlenen basın toplantısında vatandaşların gripten korunması için çareleri sıraladı.

SAMSUN’DA 3 ÖLÜM VAKASI GÖRÜLDÜ

Dr. Mustafa Kasapoğlu’nun açıklamaları şöyle: “Bu sene Aralık ve Ocak ayında grip vakaları mevcut değildi. Mevsimsel grip bu sene itibari ile Şubat ayının 2’nci yarısında başladı ve Mart ayında devam ediyor. Bu grip vakaları salgın düzeyinde olmayıp normal seyrinde, mevsimsel özellikler şekliyle devam etmektedir. Özellikle bunun altını çizmek istiyorum. Bu yıl gribe bağlı müracaatlar aile hekimlerimize, hastane acillerine olmaktadır. Grip ya da bir takım rahatsızlıklar nedeniyle vatandaşlarımız hasta olup hastanelerimizde yatmaktadır. Müsteşarımızın söylediği gibi Samsun’da 3 ölüm vakası meydana gelmiştir. Onun üzerine herhangi bir gelişme de olmadı” diye konuştu.

GEREKİRSE JAPON SELAMI VERİN

Grip ve temizlik üzerine açıklama yapan  Dr.Kasapoğlu, “Biz, hasta olan ya da olmayan kişilerin el yıkama faaliyetini düzenli bir şekilde yapmalarını istiyoruz. Sabunla mutlaka eller yıkanmalı. Vatandaşlarımızın öksürürken, hapşırırken mutlaka kendilerini korumalarını istiyoruz. Daha önceleri de söylediğim gibi gerekirse öpüşmekten, tokalaşmaktan, kucaklaşmaktan uzaklaşmak gerekiyor. Gerekirse Japon selamıyla selamlaşıp bu işle yetinmek gerektiğini düşünüyorum” diye düşüncelerini ifade etti.

GRİBAL ENFEKSİYON İÇİN UYARIDIR

Samsun Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu açıklamaları şöyle son buldu: “Bunlar gribal enfeksiyon için bir uyarıdır. Hekime müracaat edildiği zaman tanı daha net şekilde konuluyor. Sahada ilaç sıkıntımız yoktur ve elimizde yeteri kadar var. Okullarda, toplu alanlarda rahatsızlanan kişilerin hemen evlerine gönderilmesi ve evlerinde istirahat etmelerinin sağlanması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca meyve ve sebzenin bol miktarda tüketilmesini tavsiye ediyorum.” diyerek konuşmasını bitirdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: