Yeni metro hattı hizmete girdi

Karşıyaka Stadı yıkılıyor!

Mescid-i Aksa bütün insanlığın onurudur

Arif Sağ böyle konser görmedi!

Japon Keisuke Wakizaka’dan bozkurt işareti

Gündem 9 Mayıs 2015
336

Erzurum’daki Atatürk Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Türk Ermeni İlişkileri ve Büyük Güçler Sempozyumu’ ve daha akabinde Ermeni çeteleri tarafından katledilen 3 bin Türk’ün anısına yaptırılan Yanıkdere Şehitliği’nde sonuç bildirgesinin okunmasına katılan Japon Keisuke Wakizaka, elinde Türk Bayrağı ve yaptığı ‘Bozkurt işareti’ ile dikkatleri üzerinde topladı.

MHP’YE YAKIN HİSSEDİYOR

Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeki yüksek lisansın akabinde Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkileri hususunda doktora yaptığını dile getiren Keisuke Wakizaka, 6 yıldır Türkiye’de yaşadığını ifade etti. Yaşadığı kısa müddette Türk halkını çok sevdiğini ifade eden 26 yaşındaki Keisuke Wakizaka, okuduğu kitaplarla Milliyetçi Hareket Partisi’yi kendine yakın olduğunu ifade etti. Çok sayıda Türk dostu bulunduğunu anımsatan Wakizaka, 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nin oylarını yükselteceğine inandığını dedi.

GENEL MERKEZE GİDİYORUM

Özellikle Ermeni meselesi ile ilgili gerçekleri haykırmada Milliyetçi Hareket Partisi’nin gücü olduğuna işaret eden Keisuke Wakizaka, şu şekilde konuştu: “Türkiye’ye gelmeden önce siyasi hareketlerle yakından ilgileniyordum. Buraya geldikten akabinde çok kitap okudum. Daha akabinde kendime yakın gördüğüm için Milliyetçi Hareket Partisi’ne gittim. Sık sık partinin Ankara’daki genel merkezine gidiyorum. Okuduğum kitapları aileme gösterdim. Ailem de gayet iyi karşıladı. Japonya’da Milliyetçi Hareket Partisi’ni anlatıyorum. Milliyetçi Hareket Partisi de biz Japonlar gibi örf ve adetlerine çok bağlı. Seçimlerde oylarını yükselteceğine inanıyorum.” şeklinde konuştu.

BOZKURT İŞARETİ YAPTI

Sonuç bildirgesinin okunduğu Yanıkdere Şehitliği’nde bir eliyle Türk bayrağı taşıyan diğer eliyle ‘Bozkurt’ işareti yaparak basın mensupları ve diğer katılımcılara poz veren Keisuke Wakizaka, halkın ilgi odağı oldu. Okunan İstiklal marşına eşlik eden Keisuke Wakizaka, törene katılanlarla hatıra fotoğrafı çektirdiği görüldü.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: