Beşiktaş sözleşmeyi uzattı!

En çok Kadıköy’de tespit edildi

Yaşlı adam elektrikli bisikletten düşerek öldü

Hande Yener’i Kemal Doğulu şoka uğrattı

İzmir’in Renkleri Resim Yarışmasında lider belli oldu

Gündem 1 Mayıs 2015
280

Türkiye’nin sadece İzmir’i konu alan tek resim yarışması olma özelliğini 6’ıncı senesinde korumaya devam eden Ulusal İzmir’in Renkleri Resim Yarışması sonuçlandı. Duayen eğitimci Necdet Doğanata anısına İzmir Üniversitesi ve İzmir Suluboya Ressamları Derneği tarafından düzenlenen yarışmada 145 sanatçının 237 eseri değerlendirildi. Suluboya, Likit Suluboya, Lavi, Yağlıboya ve Akrilik kategorilerinde yarışan eserler arasından Yağlıboya Kategorisinde Birgül Ergün’ün, Suluboya Kategorisinde ise Umur Somalı’nın eserleri 1.liğe layık bulundu. Birincilere ödüllerini İzmir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ali Rıza Doğanata takdim etti.

Ödül töreni, seçici kurulda da yer alan İzmir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Yrd. Doçent Doktor Gülnur Erciyeş’in konuşması ile başladı. Teknolojinin baş döndürücü hızla gelişimi, günlük koşuşturmalar ve stresli bir yaşamın günümüz insanı için sanatı daha da vazgeçilmez bir hale getirdiğini ifade eden Erciyeş, “Toplumları lakin güzel sanatlar aracılığı ile yüksek bir kültür düzeyine eriştirebiliriz. Toplumsal çöküntülerin temelinde yatan duyarsızlık da lakin sanatla duyarlı hale gelebilir. Bu nedenle İzmir Üniversitesi olarak kurucu Mütevelli Heyet Başkanımızın Necdet Doğanata’nın izinden gidiyor, bilimsel bilgi ve teknolojinin gelişimi kadar sanata da katkıda bulunmaya çalışıyoruz” dedi.

Yarışmaya katılan eser kalitesinin her yıl yükseldiğine konuşmasında değinen İzmir Suluboya Ressamları Derneği Başkanı Nimet Topkaç ise geniş bir yaş skalasındaki katılımcı kitlesini kucaklayan yarışmanın uzun yıllar İzmir Üniversitesi ve değinen İzmir Suluboya Ressamları Derneği işbirliğinde düzenlenmeye devam etmesini temenni etti.

Mütevelli Heyet Başkanı Ali Rıza Doğanata, Doğanata Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Selim Doğanata, Rektör Profesör Doktor Kayhan Erciyeş, Rektör Yardımcısı Profesör Doktor Merdan Hekimoğlu, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Profesör Ulufer Teker ile Dernek Başkanı Nimet Topkaç tarafından dereceye girenlere ödüllerinin takdim edilmesinin akabinde tören sona erdi ve Necdet Doğanata Sanat Galerisi’nde, sergilenmeye eser bulunan eserler sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Eserler,

07 Mayıs’a kadar İzmir Özel Fatih Koleji Yerleşkesinde bulunan Necdet Doğanata Sanat Galerisi’nde sergilenecek.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: