Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü: “Görevimin başındayım!”

Hız kesici istiyoruz!

Haydar Baş kimdir?

Balıkesirspor mucize peşinde 4 – 2

İzmir’de köpek katliamı

Gündem 3 Mayıs 2015
388

İzmir Karabağlar’da özellikle hayvan severler olmak üzere duyanları üzen bir haber geldi. Karabağlar Uzundere Mahallesi otobüs son duraklarında bu sabah sokak köpeklerinin hareketsiz yattığını görenler, yanlarına gittiklerinde hayvanların öldüğünü gördü. Ağızlarından kan ve köpük gelen 4 köpeğin zehirlenerek itlaf edildiğini belirten mahalleli polise ve belediye ekiplerine bilgi verdi.

KİMSEYE SALDIRMAZLARDI

Mahalle sakinleri zehirlenen bir başka köpeği ise kurtarmaya çalıştı. Hayvanları telef olmuş şekilde görenlerden ev kadını 53 yaşındaki Göfher Konuk, “Kimin yaptığını bilmiyoruz, sabah köpeklerin zehirlendiğini fark ettik. Bir süre önce köpekler bir kadını rahatsız etmişti ama öyle kimseye saldırmazlardı” diye konuştu. Kahve sahibi, 63 yaşındaki Cafer Gür bugün saat 05.30 sıralarında işyerini açmaya geldiğinde köpekleri gördüğünü ve hepsinin durumunun iyi olduğunu belirterek, “İşyerimi açarken hepsi kapının önünde uyuyordu, sonra bir süreliğine eve gittim, döndüğümde bir çoğunun telef olduğunu gördüm” dedi.
 
GECE EPEY HAVLADILAR

Bedensel engelli 41 yaşındaki Mustafa Kutman, köpeklerin zehirlenmesine aşırı tepki gösterdi. Konuşmasında, “Bu olaya yalnızca köpeklerin zehirlenmesi olarak bakmamak lazım. Gece köpekler çok huzursuzdu, epey havladılar, çevreye baktım ama kimseyi göremedim. Sabah bir otomobilin üzerine, içinde mavi renkli zehir olan şişe bırakmışlar. Bunu çocuklar da içebilirdi, o zaman ne olacaktı? Bu köpeklerin kimseye zararı yoktu.” Köpeklerin hemen yanında bulunan eldiven, mavi bir sıvı ve soda şişesinin etrafını taşlarla koruma altına alan mahalle sakinleri, bir minibüsün üzerinde de et parçası bulunduğunu söyledi. Mahalleli, köpekleri zehirleyen kişi ya da kişilerin bulunmasını istedi. Bazı kişilerle muhtar arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Mahallenin gençleri, köpeklerin zehirlenmesinden muhtarı sorumlu tutarken, muhtar ise böyle bir şey yapmadığını dile getirdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: