İnsan organları artık makina ile üretilecek!

Selami Altınok ve Vasip Şahin’den 1 Mayıs açıklaması

‘Arka Sokaklar’da şok ayrılık !

Diyabet hastaları daha dikkatli olmalı!

İzmir Dikili’de Sel Felaketi

Dünya, Gündem 29 Kasım 2016
689

İzmir’in Dikili ilçesine bağlı Kabakum Mahallesinde, şiddetli yağışlar bölgedeki derenin taşmasına sebep oldu. Taşan dere sonucunda bölgede oluşan sel ev ve işyerlerine su basmasına sebep oldu.

Edinilen bilgiye göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından şiddetli yağışlar, Ege ve Marmara bölgelerini etkisi altına aldı.İzmir’de akşam saatlerin bastıran yağışlar il genelinde trafiğin tıkanmasına neden oldu. İzmir merkezde cadde ve sokaklar göle dönerken, yağışlar, Dikili ilçesine bağlı Kabakum Mahallesinde bir derenin taşmasına sebep oldu. Taşan dere sonucunda oluşa sel ev iş yerlerini kullanılmaz hale getirdi. Durumun bildirilmesi üzerine Dikili Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri ile iş makineleri, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD)’na bağlı çok sayıda ekip bölgeye sevk edildi.

izmir-sel_2493

Mahsur Kalan 10 kişi kurtarıldı

Bölgeye gelen ekipler, sel sularında mahsur kalanların olduğunu öğrenmesi üzerine hemen bir kurtarma çalışması başlattı. Toplamda 10 kişi kurtarılarak güvenli bölgeye alındı. Ev ve iş yerlerini su basan vatandaşlarda kendi derdine düştü. Vatandaşlar, kendi çabalarıyla evlerindeki ve iş yerlerindeki suları temizlemeye çalıştı. Bu arada sel suları, mahalle mezarlığında da hasara yol açtı. Çok sayıda mezarın yerinden söküldüğü görüldü. Yağışlarla bölgedeki elektriklerde kesildi. Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun’da hemen olay yerine giderek karanlık altındaki çalışmaları yerinde takip etti. Çok sayıda belediye ekibi, iş makineleri yardımıyla bölgedeki suları tahliye etmek için çalışmalarına devam ederken, şuana kadar can kaybının yaşanmadığı bildirildi. Yetkililerden alınan bilgiye göre, su baskınları nedeniyle maddi hasarın boyutunun yüksek olduğu belirtildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: