Kopenhag’da Kenan Doğulu şov yaptı

Bu videoya “insanım” diyen herkes dikkat versin! Engelli genç sokakta…

Tuğçe Kazaz’dan şok açıklama!

Suriyelilere bedava ekmek müjdesi

İşte Windows 10’un detayları

Teknoloji 18 Nisan 2015
279

Windows 10‘un önemli yeniliklerinden biri olan Sanal Masaüstü işlevi, Microsoft’tan Gabe Aul’un bir blog gönderisinde detaylı olarak anlatıldı.

Aul, Sanal Masaüstü işlevini tasarlarken bizlere en iyi deneyimi sağlayabilmek için birkaç hedefi göz önünde bulundurduklarını söylüyor. Bunlar arasında;

– İlgili pencereleri gruplandırarak daha fazla masaüstü alanı sunmak,

– Pencere veya pencere gruplarını hızla bulup, geçiş yapmak,

– Grupları basitca tekrar organize edebilmek ve pencereleri taşıyabilmek,

gibi maddeler bulunuyor. Sanal Masaüstü işlevi şu anki Teknik Önizleme yapılarında denenebiliyor, lakin Microsoft, gelecekteki yapılarda işlev üstünde geliştirmeler yapmayı planlıyor. Bu geliştirmelerin tam olarak ne zaman geleceği bilinmese de, planlar arasında pencereleri Görev Görünümü içerisine sürüklemeye izin verecek bir işlevin olduğu söyleniyor.

Son olarak Microsoft, sanal masaüstlerindeki pencerelerin görev çubuğu üstünde nasıl gösterileceği hususunda kullanıcıların fikrinden yararlanmak istiyor. Kullanıcılar, şu an itibariyle ikiye ayrılmış pozisyonda. Bir kısım kullanıcı, sadece şu an açık olan masaüstündeki açık pencereleri görmek isterken diğer kısım, görev çubuğunun açık tüm pencereleri göstermesi gerektiğine inanıyor. Microsoft’a göre iki seçeneğin de sunulması şart. Firmanın kullanıcılardan yardım istemesinin nedeniyse, hangi seçeneğin varsaseneyen olacağını belirlemek.

2015 yazında çıkacak olan Windows 10, ilk bir senesi boyunca Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcıları için ücretsiz olacak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: