Eskişehir’de Yunus Emre heyecanı

Deplasman fatihi Giresun

Kazan kaynıyor İran Türkiye’yi uyardı

Ocakta geldi, ocakta gidiyor

İstanbul Solistleri coşturdu

Magazin 17 Mayıs 2015
349

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen Meram Aşkına Kültür, Sanat ve Yaşam Etkinlikleri, İstanbul Solistleri’nin yaptığı Klasik Türk Müziği Konseri’yle devam etti.

Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu’ndaki konsere Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürü Murat Salim Tokaç, Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Belviranlı, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çıpan ve kültür sanatseverler katıldı.

Klasik Kemençe’de Derya Türkan, Tanbur ve Ney’de Murat Salim Tokaç, Ud’da Yurdal Tokcan, Kanun’da Hakan Güngör, Bağlama’da Cenk Güray ve Ritim’de Fahrettin Yarkın’ın yer aldığı İstanbul Solistleri adlı topluluk Klasik Türk Müziği’nin sevilen eserleriyle beraber komşu ülkelerden de seçme eserler icra etti. Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Belviranlı da eserleri seslendirdi.

“MÜZİĞİMİZİN TEMELİNDE MEŞK VAR”

Konserden akabinde TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürü Murat Salim Tokaç ve Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Belviranlı’ya çiçek ve tablo armağan eden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Programımıza iştirak ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Meram Aşkına Kültür, Sanat ve Yaşam Etkinliklerimize Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğümüz çok büyük destek veriyor. Her hafta farklı bir programla karşınızdayız. Bu aracıyla Güzel Sanatlar Genel Müdürü Murat Bey’e ve Genel Müdür Yardımcısı Hemşehrimiz Ömer Faruk Belviranlı’ya çok teşekkür ediyorum. Bizim medeniyetimizin oluşumunda sadece kılıç değil aynı zamanda şiir ve musiki var. Müziğimizin temelinde meşk var. Bu akşam bunun güzel bir örneğini görmüş olduk” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: