Tarihi Alsancak Stadı yıkılıyor

TESK Başkanı’ndan Kapalıçarşı açıklaması

Aslıhan Güner mutluluktan havalara uçuyor

15 yaşında seks çetesi kurdu!

İstanbul dünya saati uygulamasına destek verdi

Gündem 29 Mart 2015
320

Konuyla ilgili Taksim’de konuşan vatandaşlar, projenin önemine ve daha duyarlı olunması gerektiğini söylediler. Yasemin Baran, iklim değişikliğinin çok ciddi bir sorun olmaya başladığını belirtip “Bunu hepimiz günlük hayatımızda da hissediyoruz. Eskiden 4 mevsim vardı artık çok azını yaşıyabiliyoruz. Hepimizin çok dikkat etmesi lazım. Bu bağlamda da bu tip projeleri destekliyorum. Bende ışıklarımı söndürdüm” dedi. İstanbul’da öğrenim gören Azerbaycan’lı Hacıbey Heyderli ise, Dünya’nın her yerinde bu projeye destek verilmesinin öneminden bahsederek, “Bir dakikalık ışıkları kapatmakla bir şey kazanmayız. Ama bununla dünya toplumuna büyük mesajlar verebiliriz. Herkese rica ediyorum bu tip kampanyalara destek versinler. Gözlemlediğim kadarıyla insanlar biraz ilgisiz. Katkı vermek lazım” şeklinde açıklamalarda bulundu.

HABERİN FOTO GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

YAN YANA DİZİLDİLER

Proje kapsamında Beşiktaş, Ortaköy Meydanı’nda saat 20.00 sıralarında toplanan Dünya Doğayı Koruma Vakfı örgütünün genç üyeleri, arkalarına Ortaköy Camii ve Boğaz Köprüsü’nü alacak şekilde yan yana dizildiği görüldü. Toplanan grup üyeleri, ışıkların bir saat söndürülmesini simgeleyen mumlarla yazılmış 60+ işareti yaparak, ellerindeki “Dünya Saati” yazılı pankart eşliğinde geri sayıma başladığı görüldü. Ardından saat 20.30’u gösterdiğinde Boğaz Köprüsü’nün ışıkları güvenlik gerekçesiyle kısmen, Ortaköy Camii (Büyük Mecidiye Camii) ışıkları kapandı. Organizasyon kapsamında, Beylerbeyi Sarayı, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Ayasofya Müzesi, Galata Kulesi, Yıldız Sarayı Şale Köşkü, Küçüksu Kasrı,Beykoz Kasrı, Ihlamur Kasırları gibi birçok anıtsal yapı da ışıklarını 1 saat süreyle kapatarak “Dünya Saati” etkinliğine destek verdiği belirtildi.

DÜNYA DOĞAYI KORUMA VAKFI 2007 YILINDA BAŞLATTI

Konuyla ilgili açıklama yapan WWF-Türkiye Genel Müdürü Tolga Baştak: “Dünya Saati kampanyası, Dünya Doğayı Koruma Vakfı’nın 2007 yılında iklim değişikliğine ve çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla tüm Dünya’da başlattığı bir kampanyadır. Avustralya’da 2 milyon kişinin katılımıyla başlamış bir etkinliktir. Türkiye’de de 2009 yılından beri bu etkinliği yapıyoruz. Bu sene rekor katılımla 172 tane ülkede 7 bin den fazla şehir bu etkinliğe katılıyor. Türkiye’de de bu yıl 30’dan fazla şehir bu etkinliğe katılıyor” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: