Trabzonspor’da Aytaç Kara şoku!

Ebru sanatı dünya kültür mirası listesine girmeyi başardı

Erdal İnönü Türkiye’ye fazla geldi!

Kosova’da hakim ve savcılara soruşturma

İSPARK’ta yeni kart dönemi

Gündem 24 Kasım 2014
336

İSPARK’tan yapılan yazılı açıklamaya göre; İstanbul genelinde yaklaşık 100 bin araca hizmet veren İSPARK otoparklarında, giriş çıkışları hızlandırmak ve sürücüleri nakit para derdinden kurtarmak amacıyla İstanbulkart ve HGS ile ödeme imkanı sunulacak.

Kent genelinde 600 noktada 80 bin araç kapasiteyle otopark işletmeciliği yapan İSPARK’taki bu uygulama için tüm altyapı çalışmaları tamamlanarak, otoparklardaki ödeme gişe ve bariyer sistemleri İstanbulkartla ve HGS ile uyumlu hale getirilecek.

İlk etapta katlı otoparklarda ve bariyer sistemi bulunan noktalarda başlatılacak uygulama kapsamında, otopark girişinde okutulacak kart, çıkarken tekrar okutulduğunda ödeme alınacak.

Ayrıca açıklamaya göre sürücü otoparka girmeden önce herhangi bir toplu taşıma aracını kullanmışsa aktarma sistemi devrede tutularak, otopark ücretinde indirim yapılacak.

“HGS İLE DE ÖDEME YAPILABİLECEK”

Yeni yılda faaliyete geçecek bu uygulamanın ardından HGS ile de ödeme yapılabilmesi sağlanacak ve ücret, sürücülerin otoparkta kaldığı süreye göre çıkışta ‘İstanbulkart’ ile olduğu gibi HGS’den de düşülebilecek.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: