Yaralı Fenerbahçe Beşiktaş’a bileniyor

Bitcoin Türkiye pazarına girebilir

Slaven Bilic istifa ediyor

Kar geri döndü

İsmail Kartal: ‘Puan kaybı bekliyoruz’

Spor 9 Mayıs 2015
354

Zirve hesapları yapan Fenerbahçe’nin 3-2 üstünlüğü ile sona eren Medicana Sivasspor maçının akabinde değerlendirmelerde bulunan teknik direktör İsmail Kartal, bugün kesinlikle kazanmak için sahaya çıktıklarını belirterek şöyle konuştu:

İYİ BAŞLADIK

“3 puan alıp devam etmek istiyorduk. Dün rakibimizden biri kazandığı için biz de mutlak 3 puan istiyorduk. İyi başladık. Sivasspor iyi bir takım. Her an gol atabilecek tesirli bir takım. Bunun bilinciyle sahaya çıktık. İlk yarı 2-1 geriye düştük. İkinci yarı daha coşkulu, hırslı, üretken oynamalarını istedik. Mutlak 3 puan lazımdı, kazanmamız lazımdı. Kaybedilecek puan veya puanların bizi şampiyonluk yarışından uzaklaştırabileceğinin bilincindeydik. Bunları devre arasında oyuncularımızla konuştum. Yaptığımız hamleler ile maçı kazanmayı bildik. İkinci yarı daha üretken, oyunun genelinde hakim olan bizdik. Haklı bir galibiyet elde ettik. Oyuncularımı tebrik ediyorum” diyerek maçı özetledi. Ayrıca oyuncuların pes etmeden maçı kazandıklarını dile getiren Kartal şöyle devam etti: “Oyuncularımın ne kadar inançlı oldukları, asla pes etmemeleri maçı kazanma adına önemli. Kendilerinin bu reaksiyonu ortaya koyabilmeleri her zaman mümkün olmayabiliyor. Bu maçların final olduğunu bildiğimiz için, kaybeden takımın şampiyonluk ve zirve yarışından uzaklaşacağı bilincindeydik. Büyük takımlar böyle olur. Oyuncularım büyük takımın oyuncuları olduğunu gösterdiler. Haklı bir galibiyet elde ettik. Oyuncularımı tebrik ediyorum.” şeklinde ifade etti.

KAYIP BEKLEYECEĞİZ

Daha sonra her maçın final niteliğinde olduğunu dile getiren İsmail Kartal, “Biz maç maç düşünüyoruz. Önümüzde 5 maçımız vardı. Her maç final. Biz bütün maçlarımızı kazanıp rakiplerin bir yerde takılıp, veya kendi aralarında oynayacağı maçta bir beraberlik veya başka bir maçta kaybedecekleri puanlar ile şampiyon olabileceğimizi düşündük. Şimdi bunların 2’sini gerçekleştirdik. Biz kalan 4 maçı kazanmak için sahaya çıkıp, rakiplerin kaybını bekleyeceğiz” diye konuştu.

RAHATSIZLIK DUYMUYORUM

Lucescu isminin teknik direktörlük hususunda geçtiği ve bu tür söylentilerden rahatsız olup olmadığı yönündeki soruyu şu şekilde yanıtladı: “Ben rahatsızlık duymuyorum. Fenerbahçe büyük bir kulüptür. Buranın kapısı bütün antrenörlere açıktır. Herkes çalışabilir. Sezon bitince âlem için hayırlısı neyse o olsun.” dedi. 

SERGEN AÇIKLADI

Sahadan mağlup ayrılan Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın ise, son maçlarda son dakikalarda kazandıklarını veya yitirdiklerini belirterek, “Oynadığımız müsabakada takım oyuncularımızın istek, arzu ve performansından oldukça memnunum. Galatasaray ve Beşiktaş’a da aynı şekilde yitirdik. 3 büyüklere aynı şekilde yenildik. Çok şanssızdık. Kazanabilirdik de. 2-1 iken 3’ü bulabilsek oyunu bitirebilirdik. Ama bazen bunlar oluyor. Yediğimiz goller çok basitti. 2 ortadan, ve taçtan gol yedik. Her türlü önlemi almıştık. Oyuncularım oyun planına sadık kalarak oynadı. Maçtan önceki kurgularımız gerçekleşti, lakin neticesinde istediğimiz gibi alamadık. Takımın oyunu, istek ve arzusundan oldukça memnunum” diyerek durumu anlattı.

TECRÜBE OLDU

Şampiyonun kim olacağıyla ilgilenmediklerini, daha çok alt sıralar ile ilgilendiklerini dile getiren Yalçın, son dakikada kaybedilen Mersin maçı ve kazanılan Erciyes maçının iyi bir tecrübe olduğunu belirterek ligin sonunun yaklaştığını ve daha fazla mücadele etmeleri gerektiğini ifade etti. Maçın hakemi Halis Özkahya’nın genelde iyi maç yönettiğini dile getiren Sergen Yalçın, “Maçta büyük hatalar yapmadı, ama rakibin görmesi gereken 3-4 net sarı kartlar vardı. Belki biz öyle görmüşüzdür. İlk yarı maalesef bu kartlarda rakibe biraz rahat davrandı” diyerek maçı özetledi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: