Ayakta zor duran baba çocuğunu arıyor!

Dünyaca ünlü Türk firması iflas etti!

Cüneyt Çakır Şampiyonlar Ligi’nde dev maçı yönetecek

Arda Turan yıldızını parlatmaya devam ediyor

İş görüşmesine giderken ne ve nasıl giymeliyiz?

Gündem 9 Mayıs 2015
390

Genel anlamda iş görüşmeleri için doğru bir şekilde giyinmek, hangi sektör veya hangi iş kolunda olursa olsun ayrı bir özen istemektedir. Her sektör ya da iş grubu içerisinde aynı giyim tarzında giyinmek gibi bir standart bulunmamakla birlikte bu iş için gösterdiğiniz özen sizin etiketiniz olmaktadır. Bu nedenle bazı kurallara dikkat etmenizde yarar bulunmaktadır. Genel olarak iş görüşmelerine giderken klasik çizgiler dahilinde hazırlanmış takımların tercih edilmesi gerekmektedir. Bu işlem son derece doğru bir yaklaşım olmaya adaydır.

TARZINIZI YANSITAN RENKLERİ TERCİH EDİN

Elbette günlük hayatta her bir bireyin bir diğer insanlardan farklı tarzı varken söz konusu iş görüşmelerinde böylesi bir standart içinde algılanmak zor olmaktadır. Burada yapmanız gereken durum ise çok abartmadan tarzınızı klasik tarz ile birleştirmek olacaktır. Günlük hayatta son derece renkli olarak giyinmeyi tercih edebilirsiniz. Ancak rengarenk takımlarla iş görüşmesine gitmek sizin için iş konusunda ciddiyetsiz olarak algılanmanıza neden olabilmektedir. Bu noktada düz ve klasik renklerde (lacivert, siyah ve gri gibi) takımları sizin tarzınızı yansıtan renklerde aksesuarlarla hareketlendirmek anlamına gelecektir. Erkekler için kravat ve bunun yanında mendil; bayanlarda ise fular, takı ve çanta ürünleri bu aşamada kıyafetlerinizi renklendirilebilecek aksesuarlar arasındadır.

YARATICI TASARIMLARI KULLANIN             

İş görüşmesine kesinlikle kot pantolon ile gitmemeniz gerekmektedir. Müracaat ettiğiniz iş, yaratıcı bir ekip çalışmalarını gerektiren daha özgür veya serbest giyim durumuna müsaade eden bir şirket dahi olsa bile iş görüşmesine giderken bu koşullarda kot pantolon tercih etmemeniz gerekmektedir. Rahat tarzınızı en iyi şekilde yansıtmak istiyorsanız ” smart casual ” bir giyim tarzını düşünebilirsiniz. Bunun için kot yerine kumaş özellikli pantolonlar tercih etmeli fakat bu pantolonun kesimi ve tarzı ile bu rahatlığı en iyi şekilde vurgulayacak stilde giyinme gerçekleştirebilirsiniz.

BAYANLAR NASIL GİYMELİ ?

Bayanlar ise bu tarz yaratıcılık isteyen görevler konusunda müracaat ettiklerinde çok daha tarzlarını yansıtabilen elbise, etekler ya da bluzları tercih edebilmektedir. Spor ayakkabılar vazgeçilmeziniz olsa bile iş görüşmesi sırasında spor ayakkabı ile gitmemeniz gerekmektedir. Bunun yerine erkek adaylar için deri loafer ayakkabıları tercih edebilir. Yaz aylarının gelmesi ile hanımların büyük bir çoğunluğu ayaklarını parmak arası seçeneklerle hafifletmektedir. Bu seçim, günlük hayatın bir parçası olarak son derece rahatlatıcı bir durum olsa da söz konusu iş görüşmesi olunca ciddi sıkıntı oluşturabilmektedir. Bunun yerine çok daha fazla yüksek olmayan ve fazlaca açık olmayan ayakkabılar tercih edilmesi gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: