Meme kanseri aşısında flaş gelişme

İran’dan ABD ve İsrail’e gözdağı

FIFA Grosskreutz kararını açıkladı!

Da Vinci isimli robot hasarlı üzümü dikti

iPhone büyük merak uyandırıyor

Teknoloji 20 Mart 2015
334

Yapılan araştırmalara göre iPhone’larda şarj için her zaman tek bir bağlantı noktası yer aldı, fakat bu port USB olmadığı biliniyor. Yeni cihaz MacBook’ta Apple USB-C portuna yer verildiği belirtildi. Cupertino merkezli şirket tüm portları bir yerde birleştirmek ve dağınıklığa son vermek için USB-C konusunda daha çok baskı yapacağa benziyor. Yeni bağlantı çözümü dizüstü hattından iPhone veya iPad’e gelmesi olası. Fakat şu aşamada kesin birşey demek hata olur.

APPLE BASİT ÇÖZÜM SUNABİLİR

Dünya teknoloji devi Apple belki de tüm ürünlerin arasını bir bağlantı noktasına indirerek kullanıcılara basit bir çözüm hazırlığında olabilir.  Bu durum kullanıcılara çok yönlülük sağlayacağa benziyor. Tüm ürün hatları içinde tek bir kablonun kullanılması kullanıcıya kolaylık sağlayacak. Fakat işin içindeki tek sebep bu olmadığı belli. Apple, USB-C’yi standart hale getirmek için iOS cihazları kullanacak. Daring Fireball’dan John Gruber’a göre de Apple USB-C çözümünü standart hale getirmek istiyor.

İPHONE 7’DE SÜRPRİZ OLABİLİR

Apple ilk iPhone’u 30 pin portu ile piyasaya sürdüğü aşikar. Yıllardır birçok iPod kullanıcısının alışık oldu bir bağlantı türüydü.  iPhone 5’le birlikte yeni Lightning bağlantısına kullanıldı. Belki iPhone 6S’te USB-C olacak. Fakat gözlemciler potansiyel bağlantı değişikliğinin iPhone 7’de gerçekleşeceğini öngörüyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: