Papa Türkiye’den ayrıldı

Şah Fırat şehidi son yolculuğuna uğurlandı

Türkiye o ülkeye su ürünü satacak

İstanbul’da okullar yarın tatil mi ?

İnternette yatırım araçları patlaması!

Teknoloji 7 Şubat 2015
326

Doların 2.5 liraya yaklaşması, altının gramının 100 lirayı geçmesi, euro’nun değer kaybetmesi gibi hareketlilikler, yatırımcıların ya da yatırım yapmak isteyenlerin bu piyasaları sıklıkla kontrol etmesine sebep oluyor.

YANDEX ARAŞTIRDI

Yandex, arama motorundan en çok aranan yatırım araçlarını araştırdı.. Finans dünyası için epey hareketli geçen Ocak 2015’te yatırım ve finans konulu aramaların genelinde %22’lik bir artış gözlendi. Aralık 2014 ile Ocak 2015 dönemlerinde yapılan aramalar kıyaslanarak elde edilen veriler ışığında, hakkındaki aramalar en çok artan yatırım aracı ise %38’lik artışla euro oldu. Yapılan aramalardaki artışa göre euro’yu %31’lik artış oranıyla faiz ve %27’lik oranla altın takip etti. Son dönemde büyük yükseliş gösteren dolar ile ilgili aramalardaki da artış ise %12 ile euro, altın ve faizin gerisinde kaldı. Hisse senetleri ile ilgili aramalar da aynı dönemde %15 artış gösterdi.

ALTIN FİYATLARI ARAŞTIRILIYOR

Verilere göre Yandex’in arama motoru üzerinden altın arayan kullanıcılar öncelikle altın fiyatlarını, altın piyasasını ve altın hakkındaki yorumları araştırdı. Çeyrek altın ve gram Altın fiyatları en çok aranan altın seçenekleri olurken, Kapalıçarşı’daki fiyatlar da altın hakkında en çok merak edilenler arasına girdi.

KONUT KREDİSİ İÇİN FAİZ ORANLARI

Yandex’in araştırmalarına göre kullanıcılar faiz konusuna da yoğun ilgi gösterdi. En çok konut kredisi için faiz oranlarını araştıran kullanıcılar, faiz hesaplama ve banka faiz oranlarını da kontrol etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Kıbrıs’ta Tarkan şov

Kıbrıs’ta Tarkan şov

1 Ocak 2016
842
Habersiz tatbikat korkuttu

Habersiz tatbikat korkuttu

12 Mayıs 2015
306
Kayseri’de kefenli eylem!

Kayseri’de kefenli eylem!

22 Mayıs 2015
319
Ölen Ermeniler unutulmadı

Ölen Ermeniler unutulmadı

24 Nisan 2015
272
Yörükler harekete başladı

Yörükler harekete başladı

23 Nisan 2015
363

%d blogcu bunu beğendi: