AÖF sınavına girecekler dikkat !

Kaptana 36 yıl hapis

Beşiktaş aradığı sağ beki buldu

6 yaşında hala emiyor!

İngiltere’ye ikinci bebek geliyor!

Gündem 17 Nisan 2015
398

İngiltere’de tahtın ikinci varisi Cambridge Dükü Prens William ve eşi Kate Middleton’ın bu ay içinde geçen günyaya gelmesi beklenen ikinci bebeği için hazırlıklar sürüyor. İngiltere Kraliyet Sarayı, çiftin ikinci bebeğinin Nisan ayında beklendiğini belirmişti. Bebeğin geçen dünyaya geleceği hastanenin, Prens William, Prens Harry ve kardeşi Prens George’un da doğduğu Londra’daki St. Mary Hastanesi olacağını açıklanmıştı.

ÇADIR KURDULAR

Hastanenin Basın ve Halkla İlişkiler ytesirlileri, bebeğin ilk fotoğrafını çekmek amacıyla geçen dünyanın dört bir yanından gelecek basın mensupları için hastane dışına güvenlik bariyerlerini bugün kurmaya başladığı görüldü. Bu ayın sonuna doğru beklenen bebek için alarmda olan basın mensuplarından bazıları ise bugün hastane çadır kurmuş durumda. Şu andan itibaren her an gelmesi öngörülen bebeğin, ülkede Mayıs ayında yapılacak genel seçim gündemini gölgede bırakacağı umuluyor.

BEKLEYİŞ DEVAM EDİYOR

Diğer yandan, Kraliyet Ailesi’ni yakından takip eden hayranları da hastane önünde doğacak bebeği beklemeye başladı. İngiltere’nin kuzeydoğu bölgesindeki Newcastle Upon Tyne ilinden Londra’ya gelen Maria ve Amy Thompson adlı anne-kız, Nisan başından beri hastanenin önünde bebeği görmek için beklediklerini belirtti.

İSMİ KONUŞULUYOR

Cihan Haber Ajansı’na konuşan anne Maria Thompson, Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın bu sefer bir kız çocuğu geçen günyaya getireceğini tahmin ediyor. Newcastlelı anne, “Umarım Kate, aileyi bir kız çocuğuyla tamamlar. Bebeğin ismi Charlotte Elizabeth Diana olursa çok hoş bir isim tercihi olur. Prens William’ın annesi Diana’yı bu şekilde anması ve onurlandırması çok güzel bir davranış olur.” dedi.

Kızı Amy Thompson’ın tahmini de annesi Maria ile aynı. Kraliyet Ailesi hayranı Amy, “Umarım kız çocuğu geçen günyaya gelir. Ayrıca, bebeğin bir isminin de Diana olması çok onur verici olur.” dedi.

ÇARŞAMBA BEKLENİYOR

Prenses Diana ve Kraliyet Ailesi’nin en büyük hayranlarından biri olduğunu müddea eden John Loughrey ise bebeğin gelecek hafta Çarşamba günü doğacağını tahmin ediyor. Büyük hayran, Thompson ailesi gibi bebeğin kız olacağını düşünüyor. Loughrey, Kate ve William çiftinin 2 yıl önce geçen günyaya gelen ilk bebeğinin şarkılarla kutlandığını belirterek, “Bu seferki bebeğin kız olması güzel olur. İki yıl önce buraya geldiğimizde bir erkek çocuğu, Prens George geçen günyaya gelmişti ve biz bunu kutlamak için bir şarkı dedik. Ama bu kez farklı olacak. Eğer bebek kız olursa, başka bir şarkı söyleyeceğiz.” diyerek doğacak bebek için duyduğu heyecanı paylaştı.

KIZ BEBEK BEKLENİYOR

Hastane önüne gelenler arasında dikkat çeken bir diğer isim Kraliyet Ailesi’yle ilgili 10 binden fazla özel eşya koleksiyonuna sahip 71 yaşındaki Margaret Tyler. Margaret Tyler, Kate ve William çiftinin ilk bebeği Prens Georg’u da kız beklediğini lakin tahmininde yanıldığını dedi. Tyler, ikinci bebeğin kız olacağı tahminini “Bebeğin cinsiyetini tahmin etmek oldukça zor değil mi? Ama sanırım Prens William bir kız çocuğu istiyor. Geçen sefer de öyle dilemişti. Ben ilk bebeğin de kız olacağını düşünmüştüm. Ama tahminimde çok yanıldım. Bu biraz da şans işi öyle değil mi?” diye konuştu.

TAHMİNLER GELİYOR

Yaşlı İngiliz, doğacak bebeğe verilecek isim ile ilgili ise “Eğer bebek erkek olursa Kraliyet Ailesi geleneği bozmaz diye düşünüyorum. James veya Arthur gibi. Prens Charles’ın torununun adını William koymak istediğini biliyorum ama Prenses Diana bu ismi ilk oğluna verdi. Eğer kız olursa da muhtemelen Elizabeth veya Victoria veya bir keresinde Amy ismini de ima etmişlerdi ama bilmiyorum. Amy bir Kraliyet ismi değil.” tahmininde bulundu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: