Pkk ile Paralel yapı birleştirildi

Abdurrahim Albayrak maçtan sonra konuştu

Kazayla şişlediği arkadaşını öldürdü

Galatasaray 1 puanı zor kurtardı 2 – 2

İngiltere’de terör artıyor

Gündem 14 Mayıs 2015
281

İngiliz polisi, İngiltere, İskoçya ve Galler’de son bir senede yapılan terör bağlantılı gözaltıların şimdiye kadarki en yüksek seviyesine geldiğini açıkladı. Londra polisinden yapılan izahda, İngiltere, İskoçya ve Galler’de Nisan 2014-Mart 2015 devirinde 338 kişinin terör bağlantısıyla gözaltına alındığı bildirildi. Londra Asayiş Teşkilatı Başkan Yardımcısı Mark Rowley, gözaltına alınan 338 kişinin yarısının Suriye bağlantılı terör suçlarından yakalandığını ifade etti.

TAHMİN EDİLİYOR

Rowley ayrıyeten, Suriye’deki krizin başlangıcından bu yana 700’den fazla İngiliz yurttaşının bu ülkeye gitmiş olabileceğinin ve bu kişilerin yarısının da Birleşik Krallık’a geri dönmüş olabileceğinin tahmin edildiğini açıkladı. Rowley, “Suriye’ye giden bu kişiler ne yardım görevlisi ne de akrabalarını ziyaret ediyorlar. Bu insanlar, savaşmaya giden veya savaşı desteklediğinden endişe duyulan kişiler. Bunlar potansiyel terör kuşkuluları” şeklinde açıklama yaptı.

YASA YÜRÜRLÜĞE GİRMİŞTİ

İngiltere’den Suriye’ye ve Irak’a seyahat eden İngiliz yurttaşlarının çoğunun DAEŞ saflarında savaşmak için gittikleri öngörülüyor. Gidenler arasında genç kızlar ve kadınlarında bulunduğu ifade ediliyor. İngiltere’de şubat ayında terör tehdidinin önlenmesine ilişkin “Terörle Mücadele ve Güvenlik Yasası” yürürlüğe girmişti. Bu yasa, İngiliz yurttaşlarının Suriye ve Irak’a gidişlerini önlemek için hazırlanmış ve sınır memuruna pasaportlara el koymak gibi daha fazla ytesirler sağlamıştı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: