MEB Öğretmen atama takvimini açıklayacak

EPDK ceza yağdırdı

Kertenkele dizinde imam değişikliği!

Metrobüs’te feci kaza

İmam Hatip Platformu üyeleri Mahir Ünal ile buluştu

Eğitim 4 Haziran 2015
388

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Elbistan beldesinde İmam Hatip Platformu üyeleriyle bir araya geldi. Mahir Ünal, platformun Elbistan Temsilciliğince Pınarbaşı mesire alanındaki bir tesiste düzenlenen toplantıda, yaptığı konuşmada, Türkiye’nin geldiği nokta itibariyle en iyi okulları ve eğitim projelerini yapacak parasının bulunduğunu ifade etti. Elbistan’da yapılan eğitim yatırımlarına da değinen Ünal, beldeye yapılacak İmam Hatip Lisesi’nin 58 derslikli, 300 kişilik yurt, kapalı spor salonu, tatbikat camisi, üst katta yaklaşık bin kişilik mescidi bulunan hem Selçuklu hemde Osmanlı tarzı olacağını açıklayarak müjdeyi verdi.

ÖDENEĞİ HAZIR

Muhteşem bir mimariye sahip okulun, tam bir külliye şeklinde yapılması planlandığını ifade eden Ünal, şöyle konuştu: “Yeni okul 15 bin 36 metrekare alan üstüne inşa edilecek. İhalesi 6 Temmuz’da yapılacak. Ödeneği hazır. Yapımına hemen başlanacak. İçinin mefruşatıyla beraber yaklaşık 27 milyon liraya mal edilecek. Bu eğitim yatırımının beldeye kazandırılmasında büyük emekleri bulunan Elbistan Öğrencilerini Okutma ve Yardımlaşma Derneği üyeleri ile kaymakamımız Tuncay Akkoyun’a teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İHALE AŞAMASINDA

Yapılacak binalarda ruhun önemine dikkat çeken Ünal, ruhlarda bir heyecan ve inanç fırtınası oluşması gerektiğini belirterek, bunun da tek bir yolunun dertlenmek olduğunu söylediği görüldü. 2011-2015 yılları arasında 12 okul inşaatı tamamlanarak eğitim öğretime başlandığını aktaran Ünal, bir kız talebe yurdunun yapıldığını, 7 okulun inşaatının devam ettiğini, beldeye 7 okul, 2 atölye, bir kız, bir erkek yurdunun yapılması planlandığının bununda ihale aşamasında olduğunu dedi.

BÜYÜK MALİYET

Elbistan’da son 12 yıllık eğitim yatırımlarında, 2003-2011 yılları arasındaki tamamlanan yatırımların maliyetinin 32 milyon 559 bin lira ile 344 derslik yapıldığını, 2011-2015 yılları arasındaki toplam yatırımların maliyetinin ise 51 milyon 813 bin lira olduğunu, 384 derslik kazandırıldığını ifade etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: