21 Ocak Tarihte bugün neler yaşandı ?

Bu kamera hiç bitmiyor

Bu eğitim tıp tarihinde ilk olacak

Dünya’nın İlk mağara kilisesi ziyaretçi bekliyor

İlber Ortaylı’dan Bok kurarsınız polemiği

Gündem 8 Nisan 2015
409

Yeni Şafak gazetesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün zehirlenerek öldürülmesine ilişkin bir haber yayınlamıştı. Gazete aynı konuyu tarihçi İlber Ortaylı’ya sorular şeklinde yöneltti. Ortaylı konuya açıklık geitrdi. “Bizim milletimiz tarih bilmez, böyle aptal aptal konuşur” dedi.

Yeni Şafak’ın internet sitesinde yayınlanan haberde Ortaylı’nın halkı küçümsediği ifade edilirken, Ortaylı’nın verdiği röportajın bir kısmı önce sitede yayınlandı, daha sonra ise kaldırıldı. Kaldırılan bölümde İlber Ortaylı’nın Yeni Türkiye’ye yönelik “Bok kurarsınız” sözü dikkatlerden kaçmadı. Ortaylı’nın sözlerinden gazeteci-yazar Engin Ardıç da nasibini aldı. İşte o bölüm:

“Bunların hepsi mahalle dedikodusu. Her şeye bulaşmayın. Bunu gazeteler çok yapıyor. Kendine göre yeni Türkiye kuruyorlar. Bok kurarsınız. Güldürmesinler adamı. Yeni Türkiye böyle geri zekalılar olmadan kurulabilir ancak. Nereye baksan cahil. Bir tane herif var. (Engin Ardınç) eski solcu, alkolik, geri zekalı… o da konuşuyor. Git başka tarih kitabı oku hayvan. Baban seni Fransız okuluna yollamış. Lisan biliyorum diyorsun git başka dilde oku. Herif okul kitabıyla tarih yazıyor”

 

İLBER ORTAYLI’NIN “BOK KURARSINIZ” CAPSLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

İŞTE YENİ ŞAFAK’TAKİ O RÖPORTAJ

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: