Bedelli askerlik yürürlüğe girdi

Zabıta ekipleri göz açtırmıyor

Hacıosmanoğlu’ndan olay açıklama

Emine Erdoğan’dan çözüm süreci açıklaması

İbrahim Aydemir: ‘Oltu rol modeldir’

Gündem 23 Nisan 2015
333

AK Parti Milletvekili adayı İbrahim Aydemir, “Oltu AK Parti iktidarları devrindeki sosyo ekonomik performansıyla, beldelerimiz için rol model’dir” dedi.

Seçim uğraşlarından ötürü Oltu beldesini ziyaret eden İbrahim Aydemir AK Parti belde Başkanı Ahmet Efdal Gülcü, yönetim kurulu üyeleri ve partililerce coşkuyla karşılandı. İlçe yönetim kurulu ile istişare eden Aydemir, Oltu esnafını ziyaret etti, hastane ziyaretinde bulunarak, şifa dileklerini paylaştı.

ERZURUM İRFANININ İFADESİ

İlçe Teşkilatı üyelerine seslenen Aydemir, “Oltu, Erzurum irfanının temsil eden müstesna bir belde. Erzurum’un sosyal ve ekonomik vizyonunda yüzakı bir adres. Erzurum’un dinamik yüzü.. Tarihi duruşu, seçkin beşeri sermayesi, il ekonomisine yön veren ekonomik örgüsü ile özel bir belde..Kıpçaklardan Osmanlı’ya bütün ruhumuzu saran ve milli karakterimizi oluşturan bir mübarek kaynak. Başka bir anlatımla Erzurum ufuk ve sinerjisinin zirve yaptığı bir elit mekan Oltu” sözlerini dedi.

ALALAR İLÇESİ

Konuşmasında Oltu irfanına vurgu yapan Aydemir, İçişleri eski Bakanı Efkan Ala’yı örnek göstererek, “Mazisinde, ülke, bölge ve il tarihine yön veren şahsiyetleri yetiştiren, bir değerler kaynağı. Siyasette Dadaşça duruşun timsali olan Efkan Ala’lar’ın yurdu. Tarihi vizyon ve misyonuyla Dadaşça vurgunun en yüksek perdeden ifade ve güç tespit ettiği bir kutlu otağ Oltu.” dedi.

ORTAK AKLIN ADRESİ

Oltu’nun göç vermeyen 7 beldeden biri olduğunu hatırlatan Aydemir, beldenin gıpta edici bir kalkınma ve gelişme performansı sergilediğine işaret ederek, “Burada gururla bir tespiti paylaşmak isterim. Oltu, beşeri değerlerinin özel yaklaşım ve zihniyetiyle, Erzurum’da göç vermeyen, ekonomik ve sosyal potansiyeli ile yüksek değerler oluşturan bir beldemiz. Bu veçhesiyle bir gurur kaynağı bizim için. Bu mübarek şehrin tüm diğer beldeleri için bir rol model. Erzurum’un kalkınma ve gelişmesinde müstesna bir örnek.” dedi.

EĞİTİM İLÇESİ

Oltu’nun Yüksek Öğretim kurumlarıyla bir Eğitim beldesi pozisyonunda bulunduğunu ifade eden Aydemir, “Halen eğitim ve öğretim faaliyetinin yürütüldüğü Meslek Yüksekokulu, Yer Bilimleri Fakültesi ve kurulma aşamasındaki Sosyal Bilimler Fakültesiyle Oltu bir Eğitim beldesi aynı zamanda. Erzurum’un orta ve lise dengi eğitiminde olduğu gibi yüksek öğretimde de gurur kaynağı olan Oltu, beldeler bazında sosyal ve ekonomik performans yüksekliği bakımından da Türkiye’nin ilgi ve dikkatini çeken bir belde.

32 bine yaklaşan nüfusu, eğitim vizyonu, ekonomik kuruluşları ile tek başına Erzurum için değil, Doğu Anadolu Bölgesi için de bir iftihar adresi.” dedi.

OLTU ÖZEL MANA TAŞIYAN BİR İLÇE

İlçenin eğtim, tarım, turizm ve sanayi alt yapısıyla tek başına Erzurum için değil, bölgede de örnek bir model olduğunun altını çizen Aydemir, “Tarım, Eğitim, Turizm sektörlerinin Erzurum il ekonomisine sağladığı katma değeri yinelemeyeceğim. Lakin, Oltu’nun özel konum ve duruşuyla, il ve bölge için ifade ettiği özel manayı gurur ile paylaştığımı kaydetmek isterim. Oltu tek başına taşı, cağ kebabı ile değil, Oltu insan kaynakları, sosyal vizyonu ile bugün Türkiye gündemindedir. Eski içişleri bakanımız olan ve partimizin milletvekili adayı bulunan Efkan Ala, siyasi terbiye, zeka ve feraseti, öngörüleri ve icraatleri, engin ufkuyla tek başına bizim değil ülkemizin de siyaset alanında bir gurur abidesi olmuştur. Erzurum için vizyoner insanlar yetiştiren Oltu, AK Parti devirlerinde aldığı yatırımlarla, Türkiye beldeler sıralamasında ilk ona girmeye hazır hale gelmiştir. Oltu organize Sanayi Bölgesi tamamlandığında, ülkede OSB’si bulunan 22 belde arasına girecektir.” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: