Mehmet Ali Erbil kızının fotoğrafını paylaştı, tepki yağdı!

Angela Merkel çağrı yaptı

Galatasaray’lı yıldız hastanelik oldu !

6 Nisan 2015 Pazartesi TNS-SBT Reyting Sonuçları açıklandı

Hüseyin Erbay gece düzenliyor

Gündem 20 Nisan 2015
319

Eskişehirli Türk sanat müziği sanatçısı, bestekarı, hoca ve koro şefi Hüseyin Erbay’ın, “50. Sanat yılı” nedeni ile Antalya’ da bir gece düzenleneceği öğrenildi.

22 Nisan 2015 tarihinde saat 20.00’da Antalya Muratpaşa Belediyesi Konser Salonunda gerçekleştirilecek gece ile ilgili izahda bulunan koronun basın sözcüsü Dilber Tekgöl, gerek Eskişehir içinden, gerekse Eskişehir dışından Erbay’a kutlama gecesi yapmak için amatör koroların adeta yarış içinde olduğunu dedi. TRT korosunun dahi Hüseyin Erbay’a eşlik etmek istediğini aktaran Tekgöl, “Hocamızın birbirinden güzel, akıcı, romantik eserlerini Şef Fevzi Yalçın yönetimindeki koro ve solistler seslendirecek. Yazın 3 ay kadar Antalya’ da yaşayan ve sanatseverler tarafından sevilen hocamız adına düzenlenen bu gecede, Antalyalı sanatseverlerin salonu dolduracaklarına inanıyoruz. Ayrıca, Eskişehir koromuzdan da birçok arkadaşımız Antalya’ya giderek, hocamızı tek başına bırakmayacaklar” dedi.

Eskişehir’den akabinde en çok sevdiği şehrin Antalya olduğunu ifade eden Hüseyin Ersoy ise, Antalya’da yaşayan tüm hemşehrilerini konsere beklediğini dedi. Senenin 3-4 ayını Antalya’da geçirdiğini aktaran Ersoy, burada 20’ye yakın beste yaptığını vurguladı. Ersoy, “Antalya’da 20’ye yakın beste yaptım. Bunların hemen hemen hepsi TRT Repertuvar Kurulundan geçti. Üç tanesi ile beste yarışmalarında derece aldım. Antalya’ da birçok talebem var. Yazın onlara musikimiz açısından yararlı olmaya çalışıyorum. Antalya’ da çok seviliyor ve çok takdir ediliyorum. Eskişehir’i sanat açısından Antalya gibi bir yerde bir daha temsil edeceğim için çok mutlu ve gururluyum. Bu geceyi tertip edenlere, hizmeti geçenler ve beni tek başına bırakmayarak Eskişehir’den Antalya’ ya teşrif eden koro talebelerime ve tabii salonu dolduracak olan tüm sanatseverlere şimdiden sonsuz teşekkür ve sevgilerimi sunuyorum” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.


%d blogcu bunu beğendi: